Akaryakıta büyük zam yolda! 24 Haziran’da yeni fiyatlar...

Benzin ve motorinde beklenen zam, 24 Haziran Pazartesi gecesi itibarıyla yürürlüğe girecek.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Benzin ve motorinde beklenen zam, 24 Haziran Pazartesi gecesi itibarıyla yürürlüğe girecek. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) müdahalesiyle ertelenen zam, bu kez daha yüksek oranlarla uygulanacak.

İŞTE YENİ FİYATLAR

Sözcü gazetesinin haberine göre, 24 Haziran Pazartesi gecesi itibarıyla benzin litre fiyatı 2 lira 1 kuruş, motorin litre fiyatı ise 1 lira 69 kuruş artacak. Daha önce 21 Haziran'da uygulanması beklenen ancak ertelenen zam, bu defa daha yüksek oranlarda yürürlüğe girecek.

Zamla birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 42,31 TL'ye, Ankara'da 43,29 TL'ye, İzmir'de ise 43,55 TL'ye yükselecek. Motorinin litre fiyatı ise İstanbul'da 42,36 TL, Ankara'da 43,37 TL ve İzmir'de 43,76 TL olacak.

EPDK'nın Müdahalesi Zammı Artırdı

EPDK'nın iki gün önceki müdahalesi, zammın daha yüksek oranlarda gerçekleşmesine neden oldu. Sektör kaynakları, vatandaşların bu müdahale nedeniyle benzinde 36 kuruş, motorinde ise 6 kuruş fazla ödeme yapacağını belirtiyor. Günlük yaklaşık 12 milyon litre benzin ve 62 milyon litre motorin satışı göz önüne alındığında, vatandaşların günlük 5 milyon TL'den fazla ekstra ödeme yapacağı hesaplanıyor.

 

 

 Diğer Haberler