Aksoy güven tazeledi

Yomra Demirciler Köyü Kültür ve Kalkındırma Derneği 11. Olağan genel kurulunu yaptı. Mevcut Başkan Murat Aksoy güven tazeledi.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Yomra Demirciler Köyü Kültür ve Kalkındırma Derneği 11. Olağan genel kurulunu yaptı. Mevcut Başkan Murat Aksoy güven tazeledi. Yomra Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, AK Parti Yomra İlçe Başkan Yardımcısı Ufuk Yiğit, CHP Yomra İlçe Başkanı Erol Pekşen, İYİ Parti İlçe Başkanı Zekeriya Akgül, Saadet Partisi Yomra İlçe Başkanı Selçuk Atasoy, Yomra Vakfı Başkanı Yüksel Ayaz, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve dernek üyeleri katıldı.

Kongre’de yeniden başkan seçilen Murat Aksoy konuşmasında, katılımcılara teşekkür etti. Başkan Aksoy, “Çok kıymetli başkanım ve divanı heyeti, çok kıymetli siyasi partilerimizin ilçe başkanları, kıymetli yöneticileri, kıymetli muhtarlarım, kıymetli daire amirlerim ve çok kıymetli hanımefendiler ve beyefendiler Demirciler Köyü Kültür ve Kalkındırma Derneğimizin kıymetli delegeleri ve üyeleri ve kıymetli misafirlerimiz hepiniz Yomra Demirciler Köyü Kültür ve Kalkındırma Derneği 11. Olağan genel kuruluna hoşgeldiniz. 6 yıl önce dernek başkanı olduğumuzda bir yönetim kurulu oluşturduk. Hemşehrilerimiz bize teveccüh gösterdi. Bizlerde 6 yıldır bu görevi ifa etmeye gayret ettik. Devamında bende arzu ederdim ki yeni bir liste oluşsun, biz de tadında bırakalım. Fakat yeni bir liste gelmeyince listemizde küçük değişiklikler yaparak arkadaşlarımızla devam etme kararı aldık. 

HERKES KENDİ MUHASEBESİNİ YAPSIN

Bu bağlamda çok kısaca bahsetmek istiyorum. 2 yıllık süreç içersinde tabi deprem felaketleri yaşadık. Bu süreçte derneğimiz kendi bünyesinde aktif olarak Belediyemiz ve Kaymakamlık bünyesinde görev almaya gayret etmiştir. Devamında köyümüzde yaşanan yangınlarda vatandaşlarımıza katkı sağlamak adına hem maddi hem malzeme konusunda sizlerin destekleri ile beraber faaliyetlerine devam etmiştir. Devamında festivallerimizi mümkün oldukça covid döneminde bir dönem aksatarak devam etmeye gayret ettik. Buradan şunlara vurgu yapmak istiyorum. Her ne olursa olsun yönetimde kim olursa olsun, vatandaşlarımızın, esnafımızın, arkadaşlarımız, abilerimizin ve belediye başkanlarımızın katkıları ile beraber yapabiliyoruz. Ben bunların yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bu noktada herkesin kendi muhasebesini yapmasını istiyorum. Nihayetinde sivil toplum kuruluşlarımızın hayatımızda önemli bir yerimizin olduğunu düşünüyorum. Konuşmamı fazla uzatmak istemiyorum. Zaten vaktinizi aldık. Faaliyet raporumuzu arkadaşlarımız birazdan okuyacak. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum. 

HASSASİYETİMİZ NETTİR

Burada mahallemizin muhtar adayları var. Bu adayların her biri benim abilerim yakın dostlarımdır. Hiç biri diğerinden farklı değildir. Dolayısı ile derneğimizin süreç içerisinde kesinlikle bir adayı desteklemesi söz konusu bile değildir. Bu konuya özellikle vurgu yapmak istedim. Bu konudaki hassasiyetimiz nettir. Sizlerinde bu konuda hassas davranmasını şahsım ve derneğim adına, köyüm adına rica ediyorum. İkinci bir husus bu yıl arkadaşlarımızla beraber konuştuk. 6 yıllık görev süremiz içerisinde bizlere maddi destek sağlayan ve saha çalışmalarımızda bizlere yardımcı olan arkadaşlarımız ve abilerimize derneğimizin adı niteliğinde adlarına birer adet plaket yaptırmaya karar verdik. Bununda sahada bir eleştiri konusu olduğunu gördüm ve burada notlarımın arasına aldım. 

SALONA GELENLER MUHATAPTIR

Sizlere bununla ilgili buradan açıklama yapmış olayım. Çünkü bunu sosyal medyadan yapmak istemedim. Buradaki konunun muhattabı olan kişiler bu salona gelenlerdir. Dolayısı ile buradaki misafirlerimize bunu söylemek istiyorum. Nihayetinde katkı sağlayan ve destek olan insanların onure edilmesi kadar olağan bir şey yoktur. Bunların eleştiri konusu olmasını çok doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum. Tekrar yönetim kurulum, şahsım, mahallem ve derneğim adına hepinize buraya kadar zahmet edip, gelip bizim yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Sağolun varolun.” dedi.

ATILAN TEMELLERİN DEVAMI

Kongrede bir konuşma yapan Yomra Belediye Başkanı ve aynı zamanda kurucu üye Mustafa Bıyık şunları söyledi;

“Ben bu derneğin 1.Olağan Kongresinde de vardım, 11.Olağan Kongresinde varım, inşallah nasip olursa 111. Kongresinde de olacağım inşallah. Biz bu derneğin kurucusu olarak burada sizlerde birlikte olmaktan çok mutluyum. 1996 yıllarıydı. Ben Liseye gidiyordum. Köydeki ihtiyaçların nasıl giderilebileceğini çok masumane bir biçimde güncel kazançlarımdan taviz vererek bir araya gelinmiş bir yapılanmanın bugün gelmiş olduğu haldir. Bugün burada bu konferans salonunda bu kongrenin yapılabilmiş olması onların o gün atmış olduğu adımın devamı anlamına geliyor. Ben kıymetli başkanlarımız, Zeki Başkanım burada, Celal Başkanım burada, Fikret Başkanım burada, Mehmet başkanım burada hepsi birbirinden kıymetli faaliyetler gerçekleştirdi. 

BU DERNEĞE SAHİP ÇIKILMALI

Gerçekten Yomra’nın marka değerinin arttırılması açısından bir Ligarba Festivalinin düzenlenmesi ve bugün geleneksel hale dönüştürülmesi köyümüz açısından çok kıymetli ve saygı duyulması gereken bir mücadeledir. Bugünkü bu kırk kanaatlerde bu noktaya gelmiş olduğunu görmekte bir mutluluktur. Bunlara dışarıdan bakan insanlar Demirciler Köyünün bu yapmış olduğu işleri fazlasıyla gıpta ile izlemektedir. Ancak bazen içeride başkanım konuşurken kırgınlığını ve hislerini hissetim ama kendisi dile getiremiyor ama bazen desteksizliklerin bazen yanında insanların yer almamasına, bazen faaliyetlerde köyün insanlarının destekte bulunmamasına yaşamış olduğu kırgınlıkları ve üzüntüleri kendisi ile yaşamış olduğumuz durumlar oldu. Köyümüz sakinlerine özel bir ricamızdır. Bu derneğe sahip çıkmak lazım. 

BAŞKAN AKSOY CİDDİ MÜCADELE VERİYOR

Bu derneğin sadece 3-5 kişinin derneği değildir. Trabzonda yaşayan ve köye hizmet etmek isteyen, kendi ekonomik anlamda parasını ve zamanını harcayan, bu köyde yetiştik ve büyüdük. Biz bu köye nasıl hizmette bulunabiliriz diye mücadele verip insanların mücadelesine destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bundan sonra geleneksel hale gelen bu festivalin 21’sini, 30’cusunu yapmak nasip olacak inşallah. Kıymetli Başkanımıza destek vermekte biraz daha bonkör davranmasını istiyorum. Kendisi bu konuda ciddi bir mücadele veriyor. Ben öncelikle dernek başkanlarımıza ve diğer görev yapan dernek başkanlarımıza ve son olarak uzun zamandır bu görevi icra eden başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Vermiş olduğu emekler için emeğine sağlık diyorum.

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

İnşallah daha güzelini, daha iyisini daha başaralı hizmetleri yapacağız. Bu pazar gününde bu kadar insan buraya gelmiş bu da önem arz edilmesi gereken bir nottur. Hepinizin ayağına sağlık, hepinizi tekrar saygı ile selamlıyorum, ayağınıza sağlık. Derneğimizin 11’ci Olağan Genel Kurulu hem Demirciler Köyü’ne, Yomra ilçemizin Trabzon iline hayırlı olsun. Çünkü bu dernek sadece köyün derneği değildir. Çünkü yapmış olduğu faaliyetlerle hem Trabzon’un hem de Türkiye’nin çeşitli yerlerinde örnek gösterilmiş bir dernek ve sivil toplum kuruluşu konumundadır. O yüzden ilimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun, hepinizi tekrardan saygı ile selamlıyorum.” dedi.Diğer Haberler