Ben kendimi bir Yomralı olarak hissediyorum

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç Yomra’da teşkilat ile buluştu.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç Yomra’da teşkilat ile buluştu. Partililerle bir araya gelen Başkan Adayı Genç beraberinde AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan ile birlikte konuşma yaptı. 

Başkan Genç konuşmasında şunları söyledi;

KURUCU BAŞKANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

“ Çok kıymetli Yomralı hemşerilerim, Teşkilatımızın çok kıymetli başkanları ve Cumhur ittifakımızın ve MHP’nin çok kıymetli ve yöneticileri, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve bu program vesilesi ile buraya toplanan çok kıymetli Yomralı hemşehrilerim evvela cumamız mübarek olsun. Yomramızda bugün daha önce çok vesilede bulunduk. Ama bugün Yomramızda Trabzon’umuzun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak burada bulunmak ve müthiş bir coşku ile muhabbet ve sevgi ile karşılanmanın mutluluğu, gururu ile sizleri saygıyla selamlıyorum. Partimizin kuruluşundan itibaren işin içinde olan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Cumhurbaşkanımız 14 Ağustos 2001 yılında ülkemizi yeniden şaha kaldırmak için Ak Partimizi kurarken bize de Trabzon’da kurucu olarak görev aldık ve Yomramızda da bayrağı Kahraman Sezgin Başkanımızla beraber yola çıktık. Kuruluşta olan yöneticilerimizde burada. Ondan sonra Mustafa Pehlivan Başkanımız, Eyüp Ergan başkanımız Avni Adanur Başkanlarımız ile bu hizmete teşekkül ettik. Hepsine bir bir teşekkür ediyorum sağolsunlar varolsunlar. 

YOMRA’DAN ELİMİ ÇEKMEDİM

Kıymetli belediye başkanlarımızla, Ömer başkanımızla, İbrahim başkanımızla, Özdil’de Mustafa başkanımızla, Metin başkanımızla Oymalı’da hep beraber bugüne kadar Yomramıza güzel hizmetler yaptık. Şimdi de Ortahisar Belediye Başkanlığı dönemimde de Yomra’dan elimi çekmedim. Ben kendimi bir Yomralı olarak hissediyorum. Ama burada bu kalabalığı görünce bana Yomralılığı hissettiriyor. Kaşüstü’nü de çok iyi bilen bir kardeşinizim. Yomra’yı da, Özdili de Demirciler’den toplanıp 25 mahallemize vakıf olan bir kardeşinizim. İnşallah şimdide bütün bu mahallelerimize Yomramıza güzel hizmetler yapmaya Büyükşehir Belediye başkanı olarak talip olduk. Ama şunu söyleyeyim. Yomraya geldiğimizde ben Ak Partimizin il başkanı olarak Kahraman başkanım iyi hatırlar hep şunu söylüyordum. ” Bütün şehirler batıya doğru genişler gelişir.” Ama Trabzon hem batıya hem doğuya doğru genişler. Ve Yomramız Ak Partimiz döneminde adeta il yatırımları ölçeğinde yatırımlar aldı. Ben hukukçuyum adliyenin Yomra’da olması için gayret ettim. Meslektaşlarımda bana biraz gücendiler,. “ Yomra nasıl gideriz?” diye… Madem Büyükşehir olacağız. Adliye binamız Yomra’da olacak. İşte hastanemiz, otellerimiz Yomra adeta büyüyen bir şehir hüviyetine doğru nüfusu ile beraber 2000’li yıllarda Yomramızın nüfusu 25.000 civarlarındaydı. Şimdi ise 50.000’i geçti 60.000’e doğru gidiyor.

YOMRA ARKAMDA ONUN İÇİN SÖZ VERDİM

Bu güzel hizmetler başka hizmetlerin bahanesi olan Cumhurbaşkanımız sayesinde Yomramıza kazandırıldı. İnşallah yeni dönemdede aynı anlayış ile Yomra’da Cumhur ittifakımızla beraber seçilecek olan belediye başkanımız ile el ele vererek bu güzel ilçemize daha güzel hizmetleri hep beraber kazandıracağız. Cenab-ı Allah bu güzel yolculuğumuzda yar ve yardımcımız olsun. Ama ben bir şey söylemek istiyorum. Adaylığımız açıklandıktan sonra Ankaraya programa davet edildik. Ve Cumhurbaşkanımız beni platforma davet edip adaylığımızı ilan ederken ben Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını taktir etmeniz, tenzip etmeniz nedeni ile sizlere şükranlarımı sunuyorum. dedim. Bunun karşılığında da Trabzon’umuzda Yomramız başta olmak üzere bütün gayretimizle bütün gücümüz ile el ele verip en iyi dereceyi size alıp getireceğim diye söz verdim. Niye söz verdim? Yomra’ya güveniyorum onun için söz verdim. Yomra arkamda onun için söz verdim. 

BİZDE DERECE BİRİNCİLİKTİR

Trabzonlular zeki insanlardır, çalışkan insanlardır ama aynı zamanda inat insanlardır. Bizde derece birinciliktir. Yani 1-2-3 derecedir ama bizde derece birinciliktir. O nedenle Cenab-ı Allah nasip ederse 18 ilçemizin tamamında Cumhur ittifakımız ile beraber 31 Mart seçimlerinde şampiyonluk olacağız. Ve bugüne kadar Ortahisarımızda yaptığımız güzel hizmetleri inşallah Yomramızda da devam ettirerek, bütün ilçelerimizde aynı anlayışla hizmet etmeye  devam edeceğiz. Hizmet etmeyi Cenab -ı Allah size nasip ederse yapabilirsiniz. Bizim inancımız budur. Ve yine inancımızın gereği Cenab-ı Allah inancımıza göre yaratılanların en hayırlısı yaratılanlara hizmet edendir. Nasip oldu bugüne kadar hizmet ettik. İnşallah bundan sonrada Trabzonumuza da Büyükşehir olarak daha güzel hizmetler kazandıracağız.

MESAİ ARKADAŞLARIM YOMRALI

Ben şehir milliyetçisiyim. Fanatik Trabzonsporluyum. Ama Trabzon için de Trabzon’a Yomramıza bir çivi çakan herkesten görüşüne bakılmaksızın Allah razı olsun. Ama yeni dönemde de bir çivi daha çakmanın bir hizmet daha kazandırmanın gayretinde olacağız. Ama bir şey daha söyliyeyim. Ortahisar’da da başarılı bir dönem geçirdik hem il Başkanımız burda, hemşehrilerimiz burda. Genel Merkezimiz bize daha büyük bir sorumluluk yüklendi. Ama bu başarımda da Yomralılarla çalıştım. Biliyorsunuz benim Başkan yardımcım Yomralı üç tane icracı müdürüm, bu başarımıza katkı sağlayan mesai arkadaşlarım Yomralı. Hepsi ile başardık. Şimdide yine Yomramızla beraber başaracağız. Yomramızın sorunlarına vakıfım. Gerek doğalgaz konuları, gerek yol konuları, gerek otopark konuları Yomranın daha yaşanabilir bir ilçe olması hatta büyükşehirin merkez ilçesi olması konusunda bütün gücüm ve gayretimle çalışacağım. 

YOMRA BİZE BU GÜCÜ HİSSETTİRİYOR

Muhtarlarım burada köy, mahalle yollarımızın hatta yayla yollarımızı unutturmayacağız. Oymalı-Özdil - Üçpınar’dan yukarıya devam edeceğiz inşallah. Ama bunun için daha fazla güç istiyoruz daha fazla kuvvet istiyoruz. Yomramızla beraber Cumhur ittifakı belediyeciliği ile birlikte el ele vererek yola devam etmek istiyoruz. Bugün Yomrayı buna hazır görüyorum. Allah hepinizden razı olsun. Şu anda Yomra bize bu gücü hissettiriyor. Siyaset böyle bir şey arkanızdaki gücü hissedeceksiniz. Ama şu anda bize hissettirdiğiniz bu gücü inşallah 31 Martta sandıkta tescilledikten sonra bize verdiğiniz bu gücü bizde gidip Ankara’da hissettireceğiz. Bu şu demek, bu Trabzon’a da Yomra’ya da daha fazla yatırım demek. Bu konuda bana güvenin. Bugüne kadarki çalışmalarımız da güzel işler yaptık. Ama daha da güzellerini hep beraber yapacağız. Bunu Yomrada görüyorum. Şu anda start verdiğimiz ilçemizde büyük bir coşkuyla bir kalabalık görüyorum. Bugün cuma, hepimizin cuması mübarek olsun. Ama yürüdüğümüz bu kutlu yolda Recep Tayyip Erdoğan’ın peşinde yürüdüğümüz ve ülkemizi, şehirlerimizi, ilçelerimizi, hizmetlerimizle beraber donatmaya devam edeceğiz. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun. Hepiniz çok sağolun var olun. Hepinizi Allaha emanet ediyorum. Hayırlı cumalar diliyorum. “ dedi.

Parti binasına çıkarak burada teşkilat ile görüşen Başkan Adayı Genç daha sonra Cuma Namazını kıldıktan sonra ilçeden ayrıldı.Diğer Haberler