Deniz Çoban’dan penaltı açıklaması geldi, dikkat çeken yorum!

Süper Lig’in 24. haftasında Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan maçta yaşanan tartışmalı penaltı pozisyonu, futbolseverlerin ve uzmanların gündeminde.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan maçta yaşanan tartışmalı penaltı pozisyonu, futbolseverlerin ve uzmanların gündeminde. Beşiktaş'ın 2-0 galibiyetiyle sonuçlanan mücadelenin ilk yarısında yaşanan olayı yorumlayan eski hakem Deniz Çoban, hakem kararlarını değerlendirdi.

Maçın 43. dakikasında yaşanan olayda, Bardhi'nin ceza sahasında düşürülmesi sonucu Trabzonspor'un penaltı beklediği anlar hakem tarafından devam ettirildi. Deniz Çoban, bu kararı değerlendirirken, pozisyonun açık bir penaltı olduğunu belirtti ve hakemin maçın gidişatını etkileyen hatalara imza attığını vurguladı.

Deniz Çobna şu ifadeleri kullandı:

"43. dakikada Svensson, Bardhi’yi formasından çekerken aynı anda diziyle bozuyor. Topu göğsüne almaya çalışan Bardhi dengesini kaybederek yerde kalıyor. Açık bir penaltı iken hakem devam ettirdi. Pozisyonun devamında Beşiktaş’ın attığı golden önce de Rashica, Mendy’yi formasından çekiyor ve faul yapıyor"

"Aynı pozisyonun devamında Beşiktaş Semih’le golü buldu. Golden önce Rashica, Mendy’i formasından açıkça çekerek düşürüyor. Trabzonspor lehine faul vermesi gereken hakem, avantaj işareti yaparak gol kararı verdi."

"VAR’daki Alper Çetin de bu iki pozisyonda oralı olmadı. Trabzon lehine penaltı verilmesi gerekirken, Trabzonspor aynı dakikada faulden gol yemiş oldu. Bahsettiğim penaltı pozisyonu dışında birkaç penaltı beklentisi daha vardı ancak bence o pozisyonlarda hakemlerin devam kararları doğruydu."

Ayrıca, maçın devamında Beşiktaş'ın attığı golden önce Rashica'nın Mendy'yi çekerek düşürdüğü bir pozisyonun olduğunu ve bu durumun da hakem tarafından değerlendirilmediğini ifade eden Çoban, VAR'daki hakemin de bu tartışmalı pozisyonlara müdahale etmediğini belirtti.

Tartışmalı kararların ardından Trabzonspor yönetiminin MHK Başkanı'na istifa çağrısı yapması ve TFF Başkanı'na yönelik eleştirilerin de dile getirildiği vurgulanan haberde, Deniz Çoban'ın yaptığı değerlendirmeler futbolseverler tarafından ilgiyle takip ediliyor.Diğer Haberler