Eski Trabzonsporlu Plaza’ya 2. şans...

Trabzonspor’a 2020 yılında büyük umutlarla transfer olan ancak bordo – mavililerde neredeyse hiç forma giyemeyen Steven Plaza ikinci bir şans doğdu.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Trabzonspor formasıyla Süper Ligde sadece 4 dakika süre alan, kupada ise 46 dakika forma giyebilen Plaza’nın kariyeri bir anda tepe taklak olmuştu.

Bordo – Mavililerden ara transfer döneminde ayrılarak İspanyol ekibi Valladolid’e giden buradan da İndependiente’ye kiralanan ardından sözleşmesi feshedildikten sonra Ny Red Bulls’un 2. Takımında forma giyen, oradan da ayrılarak SD Aucas’a imza atan Plaza son olarak ülkesinin takımlarından Guayaquil City’e imza atmıştı.

Plaza’nın bu takımda kalıp kalmayacağı henüz belli olmazken, eski bir tanıdıktan oyuncuya ikinci bir şans daha doğdu.

Ülkesinden ayrılarak İspanya yolunu tutan ardından Trabzonspor’da şansını deneyen Plaza, şimdi ülkesinden ikinci kez ayrılabilir. Bu da eski bir tanıdık sayesinde olacak gibi duruyor.
Arjantin medyasının etkili yayın organlarından Ole’de yer alan habere göre Plaza ile Meksika ekiplerinden Mazatlan ilgileniyor.

Bu kulüple büyük oranda anlaşmaya vardığı kaydedilirken, Plaza’nın bu kulübe transferinde Meksika ekibinin teknik direktörü İsmael Rescalvo baş rol oynuyor.

Rescalvo, Plaza’nın İndependiente’den eski hocası…

Ülkesinden 2. Kez yurt dışı macerasına çıkacak olan Plaza, eğer Meksika kulübüne imza atarsa yine yurt dışından bu kez 4. Takımı olacak.Diğer Haberler