Eskrimciler Yomra’da piste çıktı

Eskrim 10, 12, 14 Yaş Altı Epe Açık Turnuvası, Yomra’da başladı.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) faaliyet takviminde yer alan "10, 12, 14 Yaş Altı Epe Açık Turnuvası", Yomra’da başladı.

Yomra Cimnastik Salonu'nda düzenlenen turnuvanın ilk gününde kadınlar epe karşılaşmaları gerçekleştirildi.

Turnuvanın ilk gününde, Adıyaman, Gaziantep, Elazığ, Erzurum, İstanbul, Mersin, Ordu, Rize, Samsun, Sivas ve Trabzon olmak üzere 11 ilden 207 eskrim sporcusu ile misafir ülke olarak katılım gösteren Gürcistan'dan 20 eskrimci, kıyasıya mücadele etti.

Eskrim turnuvasının açılış törenine Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Gençlik ve Spor Trabzon İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zülfü Güler ve Eskrim Federasyonu Trabzon Temcilsi Faik Ahmet Öztürk katıldı. Açılış konuşması yapan Trabzon Gençlik ve Spor il Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Bu turnuvanın ilimizde yapılması deneniyle ben Federasyon başkanlığımıza, il temsilcimize ve şubemize teşekkür ediyorum. Trabzon Bir spor şehri. Her alanda kendini geliştirmiş güzel bir ilimiz. Türkiye’nin bütün illerinde artan spor tesislerimiz ve antrenör sayılarımızla ülke olarak çok iyi noktalara gidiyoruz. Eskrim sporunda ise 11 ilimizden bu kadar sporcu olması bizim için sporda nerelere geldiğimizi net bir şekilde gösteriyor. İnşallah eskrimde, olimpiyatlarda da sporcularımız görebiliyoruz. Bundan sonra da sporcularımız olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler. Buna inanıyorum. Eskrim bana göre çok özel bir branş. Spor kulüplerimize değerli sporcularımız ve kıymetli ailelerimize sporu bu şekilde destekledikleri için teşekkür ediyorum. Trabzon’da yapılacak olan turnuvada şimdiden dereceye girecek olan çocuklarımıza başarılar diliyorum. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Organizasyon, yarın yapılacak mücadelelerin ardından sona erecek.

 

 Diğer Haberler