İKİSU KÖY EVİ HİZMETE AÇILDI

Yomra’nın İkisu Mahallesi’nde bulunan eski sağlık ocağı binası, Yomra Belediyesi tarafından tümüyle yenilenerek Köy Evi olarak hizmete açıldı.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

İkisu Mahallesi’nde düzenlenen açılış törenine Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra eski Belediye Başkanı Rahmi Boran, İYİ Parti İlçe Başkanı Zekeriya Akgül, CHP İlçe Başkanı Erol Haydar Pekşen, MHP ilçe Başkanı Osman Dilaveroğlu, Deva Partisi İlçe Başkanı Funda Çuvalcı, Yomra Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Baş, İkisu Mahallesi Muhtarı Hacı Mehmet Boran, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı. 

Açılış töreninde konuşan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, İkisu Köy Evi'nin İkisu Mahallesi'ne ve bölge mahallelerine hayırlı olması temennisinde bulundu. İkisu Mahallesi ile güçlü bir gönül birliktelikleri bulunduğunu ifade eden Başkan Bıyık, "İkisu mahallesinde gerçekleştirdiğimiz birçok projeden biri de değirmenin restore edilerek hizmete açılmasıydı. Uzun yıllar harabe halinde kalan tarihi değirmen, sizlerin katılımıyla tekrar hayat buldu. Şimdi köy evi olarak kullanılması için yapılan çalışma da bu birlikteliğin bir örneğidir. Yapılan tespitler sonucunda, burada bir mahalle muhtarlığı, doktor odası ve halk eğitim salonu ihtiyacı doğduğunu gördük ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürdük. Bugün itibariyle bu projeyi tamamlayarak hizmete açtık. Elbette her mahalleye benzer projeler yapmak istiyoruz. Elimizdeki imkanlar çerçevesinde adım adım ilerliyoruz. İkisu mahallesi, Yomra'nın en büyük mahallelerinden biridir ve bu birlikteliği daha da güçlendirmek için çaba sarf ediyoruz. Buradaki insanları çok seviyorum, gönül birlikteliğimizden dolayı mutluyum. Mahallemizdeki ihtiyaçları karşılamak adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" dedi.

Başkan Bıyık sözlerini şu şekilde tamamladı: "Açılış programımıza katılımlarından İlçe başkanlarımıza  muhtarlarımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ederim. İkisu mahallesindeki yeni projeleri, seçim sonrası hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağımıza inanıyoruz. Yomra halkıyla birlikte olmaktan dolayı memnuniyet duyuyor, hepinize saygılar sunuyorum."

İkisu Mahallesi Muhtarı Hacı Mehmet Boran da konuşmasında himzetlerinden ötürü Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a tesekkur etti. Muhtar Boran, "Sayın Başkanımızdan ne istediysek aldık. Mahallemize her zaman pozitif baktılar. Şimdi de önemli bir hizmete atarak mahallemize köy evi kazandırdılar. Kendilerine müteşekkiriz" diye konuştu.

 Diğer Haberler