Özelim, Mutluyum Çünkü Spordayım

Yomra Kaymakamlığı, İlçe Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Yomra İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Trabzon Kızılay Şubesi’nin desteklediği “Özelim, Mutluyum Çünkü Spordayım” projesi açılışı Vali Aziz Yıldırım’ın katılımıyla yapıldı.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

omra Kaymakamlığı, İlçe Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Yomra İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Trabzon Kızılay Şubesi'nin desteklediği "Özelim, Mutluyum Çünkü Spordayım” projesi açılışı Vali Aziz Yıldırım’ın katılımıyla yapıldı.

Yomra Jimnastik Spor Salonu’ndaki programa Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Uygun, Kurum Amirleri ve özel gereksinimli çocuklarımızın aileleri katıldı. 3. yılına giren projede, Yomra İlçe Millî eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler, İlçe Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün görevlendirmiş olduğu uzman antrenörler ile haftanın iki günü Yomra Jimnastik Salonu’nda spor yapabilecekler. 

Açılıştaki konuşmasında Vali Yıldırım, “Bireylerin bedenen ve zihnen yeterli bilince sahip olmasının onlardaki muhtemel sağlık sorunlarının önlenmesi açısından çok önemli olduğu bilinmektedir. Bu da kişilerin çocukluk çağından itibaren sağlıkla ilgili konularda eğitilmelerini gerektirmektedir. Bununla birlikte çocuklarımıza, beceri ve kapasitelerine uygun eğitim verilmeli, ruh ve beden sağlığının geliştirilmesi için doğru bilgi, olumlu tutum ve davranış becerilerinin kazandırılması sağlanmalıdır. Özellikle çocuklarımızda sağlıklı yaşam bilincinin geliştirilmesi için uygulanan stratejiler uzun dönemde sağlıklı ömrü arttırarak sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkıda bulunacaktır.

 İşte bu bağlamda sportif faaliyetler, özel eğitime ihtiyaç duyan çocuk ve gençlerimizin toplumsal, ruhsal ve fiziksel gelişimlerine ve eğitimlerine önemli katkılar sağlamaktadır. Onların kendi kendilerine yeterli hale getirilmeleri kendileriyle birlikte ailelerinin, ailelerin mutlu olması da toplumun mutlu olması anlamına gelmektedir. Ülkemizin kalkınma yolculuğundaki temel görevlerimizden birisi budur ve sosyal devlet anlayışı da bunu gerektirmektedir.

Bu itibarla Yomra Kaymakamlığımız koordinatörlüğünde, Yomra Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz, Yomra İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Kızılay Trabzon Şubemiz tarafından yürütülen  ‘‘Özelim, Mutluyum Çünkü Spordayım’’ Özel Eğitim Öğrencileri Spor Projesi son derece önemli bir projedir. Zira bu proje özel eğitim öğrencilerimizin kendilerine yetebilen, sağlıklı ve mutlu bireyler olmalarını sağlayacaktır.” dedi.

Amaçlarının bir spor ve sporcu şehri olan Trabzon’da herkese spor yapma alışkanlığı kazandırmak ve sağlıklı bireylerden kurulu bir topluma katkı sunmak olduğunu ifade eden Vali Yıldırım,  “Eğitimde kaybedilecek fert yoktur düsturuyla özel eğitim öğrencilerimize gereken hassasiyet gösterilerek topluma kazandırılmalarına bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edilecektir.

Bu güzel ve anlamlı projenin, özel eğitim çocuklarımızın spor faaliyetlerine katılımlarını; onların özgüven, cesaret, farkındalık ve aidiyet duygularını geliştireceğine inanıyorum. Ayrıca arkadaşları ile sosyal münasebetler geliştirmelerini sağlayarak ruh ve beden gelişimlerini olumlu yönde etkileyeceğinden de şüphemiz yoktur.

 Bu projede emeği geçen başta Yomra Kaymakamlığımız, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile destekleri dolayısıyla Kızılay Trabzon Şubesi’ne ve projenin tüm paydaşlarına teşekkür ediyor, şimdiden bu güzel projenin sevgili çocuklarımız, onların kıymetli aileleri ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Programın sonunda Vali Yıldırım, spor yapan özel gereksinimli çocuklarımız ile yakından ilgilenip aileleri ile sohbet etti.Diğer Haberler