Saha içinde hakemin verdiği yanlış kararlar spordan soğutuyor

2. Amatör Ligi A Gurubunda mücadele eden İpekyoluspor sahasında Boztepespor ile 2-2 berabere kaldı. Maçın hakemi Mustafa Altındaş’ın yaptığı hatalar sahada gerginliğe neden oldu

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

2. Amatör Ligi A Gurubunda mücadele eden İpekyoluspor sahasında Boztepespor ile 2-2 berabere kaldı. Maçın hakemi Mustafa Altındaş’ın yaptığı hatalar sahada gerginliğe neden oldu. Taraftarların ve saha içinde oyuncuların hakemin kararlarına verdiği tepki ve maç sonu İpekyolu yöneticisine bağırarak küfür ettiği iddiası tansiyonu yükseldi.

Maçtan sonra açıklama yapan  İpekyoluspor Kulübü Başkanı Muharrem Sağlam “Burada skorun bir önemi yok. Önemli olan gençlerin burada birlik ve beraberlik içinde spor yapmaları. Bizim kulüp olarak amacımız birlik ve beraberlik. Ama gelin görün ki saha içindeki hakemin verdiği yanlış kararlar sinirlerin gerilmesine, bu gencecik çocukların hakemler tarafından agresifleştirilmesi kabul edilebilir değildir. Biz yöneticiler olsun oyuncularımız olsun işinden gücünden feragat edip, yeni nesile ve gençlere örnek olmak için çıktığımız bu yolda iş bilmez hakemin yaptığı bariz hatalar hem sahayı hemde tribünleri gerdi. Maçtan sonra benim yöneticime küfür ederek bağırması da ayrıca bir suçtur. Bunun için de gerekli yerlere gerekli bildirimlerde bulunacağız. Bu gençleri spordan soğutmamak ve gelecek nesiller için örnek olmak amacıyla  bugün sahadaki gibi iş bilmez hakemlere maç verilmemesini istiyoruz.” dedi.



Diğer Haberler