Trabzonspor’da Avcı, Kourbelis’in gidiş nedenini açıkladı!

Trabzonspor’da Abdullah Avcı, Samsunspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Trabzonspor, Trendyol Süper Lig'de ertelenen 16. hafta mücadelesinde Samsunspor'u konuk etti.

Bordo mavililer, Benkovic ve Onuachu'nun golleriyle sahadan 2-1 galip ayrılırken, 19. haftayı 36 puanla 3. sırada kapattı.

Trabzonspor'da Abdullah Avcı, maç sonu basın toplantısında yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı;

Samsunspor hocanın değişimiyle son 9 maçın 5’ini kazandı. Bir bölümünde geriden geldi. Savunmadan hücuma geçişleri var. Kenarlarda ve önde atlet oyuncuları var. 4-4-2 karşılayıp şiddetli baskı yapılan önde 6 oyuncuları var. Biz de o baskıyı nasıl kırarız, rakip sahada opsiyon olarak neyi yaparızı çalıştık. 3 günde bir maç oynadığımız için görselde çalıştık.

Oynamakla ilgili sıkıntı yok. Rotasyon yapamıyorum. Rotasyon yaparken zamanı gelince çok eleştirildik, şimdi çok önemli oldu. 2 haftadır aynı 11 ile çıkıyorum.

2. yarıda oyunu koparabilirdik. Oyunu sonuna kadar dengeli şekilde götürdük. Maç kazanmak için oynanması gereken oyunlar vardır. Bu seneyi böyle götüreceğiz.

2,20’ye yakın bir puan ortalaması. Ligin 3’üncüsüyüz. Bizim için ulaşılabilir hedef Avrupa Kupaları’na gidebilmek. Kulübe ekonomik olarak önemli katkı sağlayacak ve belki de transferde katkı sağlayabilecek. Ve prestij.

Orsic’in önünü açmak istedik. Kourbelis gitti, Orsic olacak şimdi.

Tarihe sahip çıkarak bir takım görseller yapıyoruz. Stadyumun içinde bunları gerçekleştiriyoruz.

Trabzonspor, ben geldiğimde 32 sene evvel tarihte ve müzede yer almak istiyorum demiştim Allah’a şükürler olsun bu gerçekleşti. Trabzon şehri ve Trabzonspor bana çok şey kattı. Hem Trabzonspor’a hem Trabzon şehrine çok teşekkür ediyorum.

Trabzonspor bir yolculuktur. İnançtan demir alıp, imkansıza mümkün kılan bir yolculuk.

Baniya, Benkovic ve Mehmetcan; 11 hafta çalışmak, gerçekçi oyunları ortaya koymak gerekiyor. Bazen pas yaparken eleştirilirsin, bazen topu çok havaya vuruyor diye. Bunun yüzde 100 karşılığını almıyorsun.

Ben bu ülkede oyun olarak istatistiki rekorlar kırdım, o da eleştirildi. Ağır gidecek, inişli çıkışlı gidecek. Trabzonspor’un forması, geçmişi yarışır. Oyuncu kadrosunu zenginleştirmemiz gerekiyor. Oyuncu kadrosu buna kulak veriyor. Umarım daha fazla kazanırız.

Yabancı kotamız dolu. Oyuncu göndermek kolay mı? Kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz. Orsic iyi bir transferdi, sakatlık getirdi. Önümüzdeki senenin planlamasını yapmak için Orsic’in önünü açıp bekleyeceğiz.

Başkan bu konuyla ilgili ciddi şekilde çalışıyor. Haftada 3 müsabaka oynarken hem de bunlara çalışıyoruz. Umarım Trabzonspor için doğru olanı tercih ederiz.

Ömür bu yörenin yetiştirdiği özel oyunculardan. Duygusal bir oyuncu. İniş ve çıkışları var. Adalesinden bir sakatlığı var. Transfer dönemi herkes için konuşuluyor. Hafta içi Ömür düz koşulara başladı. Umarım hafta içi de bizle başlar.

Trabzonspor taraftarının duygusunu, ruhunu, ne yapmak istediğini biliyorum. Ekonominin de zorluklarının olduğu bir süreci yaşıyoruz. Bu süreçte tabii ki destek olacaklar. Özellikle yarışın içerisinde olduğumuzda, biraz da maç kazandıkça destek olacaklardır.

Konuşmalarımda açık ve net anlatıyorum aslında. Rotasyon yapamıyorum diyorum. Kulübeyi zenginleştirmem lazım diyorum. Burada gerçekçi olmak zorundayım. Bazen benim de hoşuma gitmeyen oyunu oynamak zorunda kalıyorum. O da bir taktik ve plan. Bunu yapmak zorunda kalırım, bununla maç kazanıyorum. Kendimizi kasacak durum yok.

Yabancı kuralı, bunları konuşarak değiştiremem. Benim işim değil. 5+3’ler, 6+3’ler, 8+3, cevabı şu; yerli-yabancı rekabetini oluşturacak bir durumu oluşturursak serbest kalsın.Diğer Haberler