Trabzonspor’da ’Türk Messi’ Benzetmesiyle Yola Çıkan Abdülkadir Ömür’ün Kariyer Düşüşü

Trabzonspor’un genç yeteneği Abdülkadir Ömür, kariyerinde yaşadığı inişli çıkışlı dönemlerle gündemde. İlk olarak 2015-16 sezonunda Trabzonspor A Takımı’na yükselen Abdülkadir Ömür, büyük yeteneğiyle adından söz ettirmişti.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

UEFA tarafından "Türk Messi" olarak benzetilen genç oyuncunun son yıllarda yaşadığı düşüş, futbol dünyasında şaşkınlık yaratıyor.

Özellikle eski Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu döneminde, İngiliz devi Manchester City'den Abdülkadir Ömür için 23 milyon Euro'luk bir teklif gelmişti. Ancak Ahmet Ağaoğlu, aynı dönemde Yusuf Yazıcı'nın Lille'e transferi nedeniyle Abdülkadir Ömür'ün satılmasına sıcak bakmamış ve bu muazzam teklifi reddetmişti. Ahmet Ağaoğlu, "Abdülkadir Ömür için gelen o teklifi reddetmek hayatımın pişmanlığıydı" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Abdülkadir Ömür'ün kariyerindeki inişli çıkışlı dönemlerin en büyük nedenlerinden biri ise yaşadığı ciddi sakatlıklar oldu. İki kez üst üste büyük sakatlıklar yaşayan genç oyuncu, bu sakatlıkların etkilerinden uzun süre kurtulamadı. Ancak şampiyonluk yaşadıkları sezon boyunca gösterdiği performansla takımına büyük katkı sağladı.

Son sezonlarda performans düşüklüğü yaşayan Abdülkadir Ömür, taraftarların eleştirilerine maruz kaldı. Özellikle Başakşehir maçında taraftarların tepkisini çeken oyuncu, sakatlık gerekçesiyle antrenmanlara katılmamış ve kadro dışı bırakılmıştı.

Şu an için Abdülkadir Ömür'ün geleceği belirsizliğini koruyor. Menajerinin kulüp arayışında olduğu ifade edilirken, yıldız oyuncunun Trabzonspor'dan ayrılma isteği olduğu yorumları yapılıyor. Trabzonspor yönetiminin, Abdülkadir Ömür'ün geleceği konusunda nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.Diğer Haberler