Trabzonspor krizin eşiğinden döndü!

Trabzonspor Kulübü transfer yasağının eşiğinden döndü.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Ekonomik anlamda ciddi reformlar yapan ve üst üste imzaladığı sponsorluk anlaşmalarıyla dikkat çeken Trabzonspor Kulübü, bir yandan da eski futbolculara olan borçlarla mücadele ediyor.

Bir süre önce alacakları nedeniyle FIFA’ya başvuran Vitor Hugo, Larsen ve Peres gibi eski oyuncular, sözleşmelerindeki kalan bedellerin ödenmemesi nedeniyle konuyu CAS’a taşımıştı.

8 gün süre verildi

Yaklaşık 1,5 yıldır süren dava, önceki hafta sonuçlandı ve Trabzonspor Kulübü, 8 gün içinde ödemesi şartıyla 2 milyon 87 bin Euro ödemeye mahkum edildi.

CAS’tan gelen bu yaptırım karşısında acil para arayışına giren ve transfer yasağı cezasıyla karşı karşıya kalan Trabzonspor Kulübü, ödeme gününün son tarihi olan Çarşamba günü Başkan Doğan'ın da yoğun uğraşlarıyla gerekli ödemeleri yaparak bu dosyaları kapattı ve transfer dönemi öncesi rahat bir nefes aldı. Ligimizde birçok takımın söz konusu bu ödemelerin zamanında yapılmadığı gerekçesiyle ceza aldıkları biliniyor. 

4 Milyon Euro Daha Gerekiyor

Beklenmedik dava sonucuyla zor durumda kalan Bordo-Mavili yönetim, bu ay içerisinde 4 milyon Euro daha bulmak zorunda. Bu miktarın içerisinde futbolcu maaşları ve taahhüt edilen transfer taksitleri yer alıyor.

1 Aylık Gecikme Var

 Kulüp ayrıca futbolcu maaş ödemelerinde ise 1 ay geriden geliyor.Diğer Haberler