Trabzonsporlu Onuachu ilginç detayı açıkladı! Herkesi şaşırttı

Trabzonspor’da Paul Onuachu açıklamalarda bulundu.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Trabzonspor'un Nijeryalı oyuncusu Paul Onuachu, futbolculuk kariyerine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Onuachu, futbol yaşantısına orta saha pozisyonunda başladığını, mahallede kendisine "sırık" olarak seslenildiğini söyledi.

"Sonradan forvet oldum"

Teknik kapasitesinin boyuna rağmen iyi olduğunu ve bunu altyapıda orta saha oynamasına borçlu olduğunu belirten Onuachu, "Bazen insanlar benim boyumun uzunluğuna rağmen nasıl böyle bir tekniğim olduğunu sorguluyor. Bunun nedeni altyapıda ilk futbol oynamaya başladığımda orta saha oyuncusuydum. 8 ve 10 numara olarak oynadım. Ama büyümeye ve gelişmeye başladığınızda özelliklerinizi daha iyi fark ediyorsunuz ve zihninizde bunu planlamanız gerekiyor. Bana gerçekten en uyan yol forvetti ve bu pozisyona geçiş yaptım. Bana uygun olduğunu, ayrıca benim için göz alıcı bir rol olduğunu düşündüm ve bugüne geldim böylece" dedi.

"Sırık diyorlardı"

Genç yaşlarda lakabı olduğunu belirten Nijeryalı futbolcu, "Çocukken mahallemdeki altyapı takımımda oynarken arkadaşlarım bana OPA derlerdi. Bunu mahallemde ve çevremde de söylerlerdi bana, ‘OPA’ diye seslenenler vardı. Uzun gibi, sırık gibi bir anlamı var" diye konuştu.Diğer Haberler