TÜGVA KİTAPKURDU YARIŞMASINA YOMRA DAMGASI

Yomra’dan 4 öğrenci Trabzon sıralamasında ilk 10’ a girmeyi başardı

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Yomra'dan 4 öğrenci Trabzon sıralamasında ilk 10' a girmeyi başardı

TÜGVA Genel Merkez tarafından 12 Mayıs 2024 tarihinde ortaokul düzeyinde gerçekleştirilen kitapkurdu yarışma sonuçları açıklandı.

Ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıfların, önceden belirlenen kitapları okuyarak, okudukları bu kitapların içeriğiyle alakalı yazılı sınava tâbi tutulmasını içeren, böylelikle gençlerin bilgi hazinesinin artması ve okuma alışkanlığı kazanması hedeflenen bu anlamlı yarışmanın kazananları belli oldu.

Sonuçlara göre Yomra'dan Ayşe Hafsa Keksin, Beyza Arslan, Eymen Burak Yılmaz ve Betül Berra Şahin, Trabzon sıralamasında ilk 10'a girmeyi başardı. 

Yomra İlçe Temsilcisi Ali Kılıç yaptığı açıklamada; Tügva Yomra olarak kısa zamanda güzel işler yaptıklarını belirterek, bu durumun Yomralı gençlere olumlu yansımasını gördükçe mutlu olduğunu belirtti..Kitapkurdu yarışmasında dereceye giren öğrencilere Tügva Trabzon yaz okulu kapanış programında ödül verileceğini müjdeleyen Kılıç, gençler için faydalı olabilecek bütün faaliyetleri inşallah artırarak devam ettireceklerini söyledi.Diğer Haberler