Yomra’ya her zaman değer katan olduk

Demokrat Parti Genel Başkan Gültekin Uysal’ın katılımıyla düzenlenen aday tanıtım töreninde İbrahim Sağıroğlu Yomra Belediye Başkan aday adayı olarak açıklandı.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Demokrat Parti Genel Başkan Gültekin Uysal’ın katılımıyla düzenlenen aday tanıtım töreninde İbrahim Sağıroğlu Yomra Belediye Başkan aday  adayı olarak açıklandı. 

Yomra’da 15 yıl belediye başkanlığı yapan ve geçen dönem seçimi kaybeden Sağıroğlu, Demokrat Parti’nin Yomra Belediye Başkan Adayı oldu. Yaklaşık bin kişinin katıldığı törende Başkan Adayı Sağıroğlu, “15 yıl Belediye başkanlığı yaptım. Eksiklerim fazlalar da oldu. Çok çalışan yoruldun 5 yıl izin verelim. Sonra karşımıza çık dediniz. Biz de geldik huzurunuzdayım.” dedi.

5 YIL İZİN VERDİNİZ

Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sağıroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yomra’da 15 yıl Belediye başkanlığı yaptım. Eksiklerim de fazlalıklarımız da oldu. Neticede gelinen noktada bana dediniz ki, benim aldığım mesaj bu;  Çok çalıştın yoruldun, izin de kullanmadın. Sana 5 yıl izin verelim.Ondan sonra zinde olarak dim dik  karşımıza çık dediniz. Biz de geldik huzurunuzdayım. 

SEÇİMİ KAZANMIŞIZ GİBİ…

Birilerinden hesap mı soracak deniliyor.  Neden aday olacak? Birilerinden intikam mı alacak? Birilerinden hesap mı soracak? diye Allah şahit Bizim kitabımızda böyle bir şey yok ve olmayacak. Biz olsa olsa helallaşmaya geliriz. Biz kucaklamaya helalleşmeye, kucaklaşmaya ve bağra basılmaya geliriz.  Fakat şunu ifade etmek istiyorum. Allah nasip etmedi, milletimiz yetki vermedi seçimi kaybettiğim akşam evime gittim. Bütün vatandaşlarımdan allah razı olsun, seçimi kazanmışız gibi evimize akın akın insanlar geldi.

HAKKIMDA DAVA DOSYASI YOK

Sosyal medyadan bir çok yorum yapıldı o akşam, Birisi yoğun bakıma kaldırıldığımı yazdılar, ben yola çıkmışım kaçıyorum, bakanı aramışım aman beni kurtar demişim, bir meclis üyesi dünya dosyalarım varmış ve aday dahi olamazmışım. Buradan onlara sesleniyorum. Ben buradayım, Allah’ıma şükürler olsun hakkımda takibi devam eden herhangi davam ve dosyam yoktur. 15 yıl belediye başkanlığı yaptım, müfettiş talep ettiniz.  5 ay belediyeyi müfettişler inceledi. Bana 37 bin lira ceza kestiler.  Ne çıktı biliyor musunuz Sancaklı hemşehrilerim. Gohalı’da mezarlığa gidemiyordunuz. Bende muhalefette olduğum için Vakıflar bölge bana izni vermedi. Bende izin vermezseniz el atar o yolu o mezarlığa ulaştırırım. Ulaştırdım bana da çıkan ceza 37 bin TL. Geçmişlerimin ruhuna gitsin. Bundan sonra ne yolsuzluğumuz varsa, söylerler karşılığını veririz.

ÜNİVERSİTEYİ AÇMAK ŞEREF SÖZÜMÜZDÜR

Değerli hemşehrilerim,  Biz Yomra’ya çok güzel hizmetler ettik. Bir TOKİ projesi yaptık. Biz 4 yılda karar aldık, başladık, yaptık bitirdik. Ben seçimi kaybettiğimde  TOKİ’nin çevre düzenlemesi yapılıyordu. Bunlar yerel yönetimlerin lokomotifi ile beraber devam eder. Başka türlü yapamazsınız. Diğer taraftan, Samsun’dan Sarp’a kadar olmayan bir üniversite kazandırdık. Diğer ilçelerimizdeki arkadaşlarımız rektörlerin kapılarında takla atıyorlar, benim ilçeme fakülte kurun. Biz bağımsız üniversiteyi Yomra’ya getirdik ve kurdurduk. Kurduktan sonra köy görünümündeki Yomra’yı metropol haline getirdik ve bundan da gurur duyduk. Geldiğimiz noktada üniversitemiz. kapandı. Ben yapılan şeyleri kabul etmiyorum. Ben Yomralı hemşehrilerimize şunu söylüyorum. Üniversitenin kapanmasından ötürü kayıplarınızı biliyorum.  Size İbrahim Sağıroğlu sözü veriyorum. Seçimi aldığımız gün bu teveccühümüzle beraber o üniversite fazlasıyla beraber, hem Yomra, Hem Kaşüstü hem de ek binalarıyla beraber açılacaktır. Bu size şeref sözümüzdür.  

DAL ÇIK BİZE SEÇİM KAYBETTİRDİ

Kaşüstü’nde bir dal-çık yaptık. Beni yerden yere vurdular. o zamanki yönetim bunun köprülü kavşakla çözümünü sunmuştu. O zamanki yönetimdeki arkadaş bizi hakir gördü ve bunu çözebilir misin dedi. Zamanın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Başbakanı Binali Yıldırım. Gittik çözdük, buradan ilçem adına her konuşmamda söylemiştim. Onlara teşekkür ediyorum. Ama oraya özel bir gerdanlık kurduk. Bize seçimi kaybettirdi. Zamanı uzun sürdü ve kayba uğradık. 

YOMRASPOR LAYIK OLDUĞU YERE GELECEK

Göreve geldiğimizde muhalefetten gelmiştik. Yomramızın bir Yomraspor’u vardı. Uzun uğraşlar sonucunda getirdik 3. Lige çıkardık. O zaman bizimle görev yapanlar vardı. Tırnaklarımızla söke söke getirdik 3. Lige çıkardık. Sonuç olarak bizden sonra sahip çıkmadılar. Bende gözyaşlarıyla takip ettim onu. Getirdik kümeye düştük. Buradan gençlerimize söylüyorum. Bu can bu bedende olduğu müddetçe bana verdiğiniz yetkiyle beraber Yomraspor’u layık olduğu yere sizle beraber getireceğiz. Hiç endişeniz olmasın. 

ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZ SPOR YAPACAK

Biz projelerimizi yaptık. Kaşüstün’deki pazar yeri uygun değildir. Reno’nun arkasına alınacaktır. Pazar yerini 10 dönüm olarak bizim dönemimizde almıştık. Bize hiç teşekkür etmediler ama biz onlara teşekkür ediyoruz. Orada kadın yaşam merkezi, otistik ve engelli çocuklarımızın hafta sonu spor yapabilecekleri bir merkezi yapacağız. Belediyemiz onların sporlarını sağlamış olacak. Buna benzer bir sürü projelerimiz var. Önümüzdeki günlerde bu projeleri sizlerle paylaşacağız. 

HAYAL SATMAYACAĞIZ

Bizim en önemli projemiz, biz satmayacağız. Biz alacağız. Aldık değil mi? Belediyenin ordaki şehir meydanını aldık. Bugünkü değeri 500 milyon TL. Biz aldık onu. O öğretmenevinin yerini de biz aldık. Ama geldik ki, bizden önce belediye başkanlığı yapan abilerimizin kazandırdıkları, bizim de dahil satıldı. Bak o sattığınız daireleri bana rüşvet olarak anlattınız. Ama bakın size rüşvet oldu. Yomra Belediyesi olarak yazılan protokolleri görmezden geldiniz. 

KADIN AĞIRLIKLI PROJELERİMİZ VAR

Bizim 300 civarında ciddi bir istihdam projemiz var. Önümüzdeki günlerde bunları tek tek paylaşacağız. Bizim yapmış olduğumuz projeler, belediyemiz adına kurulan ticari işletme çalışacak olan elemanların yüzde 60’ı kadın ağırlıklıdır. Çalışacak olan arkadaşlarımız belediye bünyesinde çalışacaktır. Bu projeleri sizlerle tek tek paylaşacağız. Şehir meydanı acil olması gereken projedir. Seçimin hemen ertesi günü eksi 1, eksi 2 otopark olmak üzere üstüne ticaret merkezi ve şehir meydanı yapılacak. 

NE SÖZ VERMİŞSEK YAPTIK

Biz bu güne kadar sizleri hiç hayal peşinde dolandırmadık. Biz beyannamemizde ne söz vermişsek, bazen yüzde 90’nını, bazen yüzde 100’ünü hayata geçirmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşadık. Yaşadık ki bugün beni böyle mutlu olmuş oldunuz. Bugün burada yalnız bırakmayan, bizi onurlandıran sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal’a ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Kendimi size sizi de Allah’a emanet ediyorum. Haydi bismillah” dedi.

UYSAL: BU BİR PARTİ MESELESİ DEĞİL

Tanıtım töreninde açıklamalara bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal şu ifadeleri kullandı;

Sadece belediye hizmetlerini yapacak insanlara değil, gövdesini bu vazifeye verecek insanlara ihtiyaç var. Bugün Türkiye daha fazlasını yapabilir. Yereliyle geneliyle yapacaktır. Şühedanın kemiklerini asla sızlatmayacağız.

Herkesin birlik ve beraberlik içinde yaşayacağı bir Türkiye'yi inşa edeceğiz. Geçmişimizi unutmayacağız. Hiçbir zaman siyasi alanda rekabet meselesi haline getirmedik getirmeyeceğiz Bu büyük ülkenin üstesinden gelemeyeceği şey yok. Bunca yıl geçmiş, alnımız ak milletimizin huzurundayız. İşin doğrusu bu bir parti meselesi değil. Doğru insanlarla bu mücadeleyi verebilmek önemli. Mücadelemizi yarınlara Allah'ın izniyle taşıyacağız.

Konuşmalardan sonra Demokrat Parti Trabzon Belediye Başkan Adayları olarak Yomra -  İbrahim Sağıroğlu, Beşikdüzü -  Ramis Uzun, Şalpazarı - Metin Günay, Köprübaşı - Mehmet Avcı, Demokrat Parti'nin adayı olarak gösterildi.

 Diğer Haberler