KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Adalet bir gün herkese lazım olur…. | HALKIN SESİ
HALKIN SESİ

duranatv@gmail.com

Adalet bir gün herkese lazım olur….

Terminal Pide Uçak Cafe Restaurant’n açılışı geçtiğimiz ay hizmet açıldı. Çok büyük bir proje… Turizm açısından da çok önemli. Sırf uçağı görmek için gelenlerin sayısı bir hayli fazla. Trabzon’da lezzetiyle kendini kanıtlamış Terminal Pide’nin sahibi ve Uçak Cafe Restaruant’ın ortaklarından Yomralı hemşehrimiz Abdülkadir Bektaş 40 yıllık fırıncı. İlçemizde, Trabzon’da ve Türkiye’de tanınan sevilen ve bir esnaf. Yaptığı pideler ile bir çok sanatçı, iş insanı, siyasileri ağırlamış ve çevresi çok geniş olan, sevilen bir hemşehrimiz. 

22 Temmuz’da  turistik işletme Terminal Pide Uçak Cafe Restaurant’ta yazılım kaynaklı sistemsel bir hata yaşanmış. Olay şu şekilde olmuş, “Üç Kapalı kıymalı ve iki su içmiş. Sistemden kaynaklanan bir hatadan dolayı fiyat 1.137 TL çıkmış ve hemen fiyat 582.50  TL olarak düzeltilerek hata kasanın önünde düzeltilmiş, özür dilenmiş konu anlatılmış. Müşteri bu adisyonu sosyal medyasından yayımlamış. Sonra işletme sahipleri müşteri ile iletişime geçip konuyu tekrar izah etmiş ve sosyal medyadan adisyon fişini kaldırmış. 

Bunu bir medya kurumu haber olarak kullanmış. Hatta bir kaç gün önce ziyaret ederek işletmeyi övgüyle bahsettiğini belirtmiş, yapılan hata yüzünden Terminal Pide Uçak Cafe Restaurant üzerinden Başkan Mustafa Bıyık’a selam yollamış ve turistleri kazıkladıkladıklarını ima etmiş. İşletme ortaklarından Abdülkadir Bektaş ise bu habere nazaran sosyal medyadan bir açıklama yaptı.  İşte o açıklama;

“Adalet gün gelir hepimize lazım olur…

22.07.2023 tarihinde sistemsel bir hatadan dolayı adisyonda tek seferlik hata sonucu pide fiyatları iki katı çıktı.  Gerekli açıklamayı yapmış ve hesap düzeltilip ödemesi alınmıştır. 

Bu adisyonu sosyal medyada paylaşan kişi ile de görüşüldü olayı anlattık oda kaldırdı. 

Şimdi dün yerel bir gazete yine aynı adisyon paylaşılmış ve haksız kazançla suçlamış. 

Burdan tekrar bildirmek isterim ki açıldığımız günden itibaren tüm masalarımızda yapışkanlı QR menümüz var. 

Tüm menülerimizde İngilizce ve Arapça çevrilmiş ve fiyat bilgileri vardır. 

Başkana selam yollayacağına sosyal medya adresimize yada Google da Terminal Pide Uçak Kafe Restoran yazsa her yerde menümüzün dijital hali ve fiyat bilgisine ulaşabilirdiniz. 

Ben 40 yıldır işimi severek yapan bir fırıncıyım, müşterimin benim için ne kadar önemli olduğunu müşterilerime kardeşlerime sormanız yeter. 

Saygılarımla. Allah’a havale ediyorum…

İnsandır hata yapabilir, makinadır hata yapabilir. Bu medya kurumu da hata yapabilir  ama böylesine güzide bir işletmeyi ithamda bulunmayı kabul edilemez. Çıkan haberi vatandaşlar, acaba bu gazeteye reklam mı vermedi de böylesine bir karalama yapılıyor’ demekten de kendilerini alamıyorlar. Müşterisi ile sorununu çözen bir işletmeyi turizm sezonunda gündeme getirerek ne amaçlanıyor. Turizmi gölgelediğini ima etmek Yomra ve Trabzon için çok önemli bir turistik tesisi karalamak turizmi gölgelemek değil midir?

Yine Yomra Belediye başkanına bu hata yüzünden selam yollamak, Yomra’ya kazandırılan böylesine büyük ve turistlik işletme ve belediye tarafından buraya kiralanan hurda uçağı turizme kazandırarak, uçak üzerinden karalama kampanyası yapmak Yomra’yı dizayn etmek istemek midir?

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞINYOMRA’DAKİ DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

YOMRA’DAKİ DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?