KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
AK Parti Trabzon Mitingi | Cemal YILDIZ
Cemal YILDIZ

yildiz.cemal@hotmail.com

AK Parti Trabzon Mitingi

Sayın Cumhurbaşkanımızın Trabzon’a teşrifleri ile ilgili Son bir haftadan beri belki de en az 20 ye yakın mesaj almışımdır. (İl Başkanlığından, İlçe Başkanlığından, Belediye Başkanlarından, Milletvekillerinden, Bakanlardan diğer ilgili şahıslardan)

Mesaj gelmese de mitinge gidecektim zaten ama mesajlar da bunu tetiklemedi değil.

Nihayet, Miting başlama saatinde Meydan Parkında olduk. Miting tam saatinde başladı diyebiliriz.

Sayın Cumhurbaşkanımızı dinledik. Tabii mitinglerde artık eski heyecanı vermiyor. Beklide bu konudaki anlayışlar değişti. 

Sosyal medya ve internet özellikle yutup bu konuda çok önde artık liderler seçmenleri ile bu kanallardan iletişim haline geçiyorlar. Seçmen de bu yolu daha çok tercih ediyor. 

Çünkü; karşılıklı görüşüyormuş gibi oluyor. O kanal üzerinden istediği eleştiriyi de yapabiliyor.

Başka bir örnek verecek olursak, nasıl artık maçlara pek gidilmiyor. Evde farklı argümanlarla maçlar izlenir oldu ise Mitinglere olan rağbette azaldı. Evde televizyondan izlenmesi daha kolay geliyor insanlara. Ama bu konu da çok önemli bir gerçek var o da şu miting alanları ne kadar dolu olursa halkta o kadar bir heyecan olur. Partiye bağlılığı artar.

Kaldı ki Ak Parti her zaman bu konu da önde olmuş meydanlara en çok seçmeni çeken parti olma konumunu korumuştur. 

Doğrusu bu günkü mitingde aradığımız heyecanı bulamadık. 

Ortahisar İlçemizin nüfusu 2020 sayımına göre 330bin bu sayı şu an 350bin’in üzerindedir diye tahmin ediyorum. 

Böylesi güçlü bir nüfusa sahip olan Ortahisar ilçesinden katılımın çok az olduğunu hatta buna diğer ilçeleri de katarsak gerçekten çok az olduğunu söylemek mümkün.

Trabzon Milletvekili Adnan Günnar’ın bir beyanatında Trabzon’daki üye sayısının 83bin’e ulaştığını söylemesinden (61 saat internet sitesi) yola çıkarsak. 

Miting alanında o kadar kalabalığın olmayışını kime ve neye bağlayacağımızı artık yöneticiler düşünsün. Düşünmelidir de.

83bin üyenin yüzde 15’i gelse 12bin450kişi eder yüze 20’si gelse 16bin 600kişi eder. Üye olmayanları ve merak edip de gelenleri de hesaba katarsak en az 20bin kişinin bu meydanda olması gerekirdi.

Şunu da biliyoruz, Reis kalabalığı gördüğünde coşar.  Ben aslında iki saatlik bir program bekliyor idim. Fakat bir saatlik bir programla iktifa etti. Bu da dikkatlerden kaçmadı.

Gerekli çalışmaların yapılıp yapılmadığı hususunda bir araştırmanın yapılacağı kanısındayım.

Diyeceğim o ki neden böyle oldu. Biraz düşünmek lazım. 

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞINYOMRA’DAKİ DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

YOMRA’DAKİ DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?