KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
HOP HOP ALTINTOP !!! | ALİ KILIÇ
ALİ KILIÇ

ali.kilic.trb@gmail.com

HOP HOP ALTINTOP !!!

Türk futbolu; 2010-2011 sezonunda yaşanılan rezilliğin izlerini silemediği gibi, her geçen gün kötüye gitmekte ve uçurumun eşiğine doğru sürüklenmeye devam etmektedir...
  Dünya kupasına katılma şansını yitirmemizin hayal kırıklığı sürerken, uluslar liginde aynı grupta yer almamız bile gurur kırıcı sayılabilecek iki tane averaj takımından, iki maçta beş gol yemek ve bir beraberlik bir mağlubiyet almak, kabul edilebilir bir durum değildir. Lüxemburg ve Faroe Adaları gibi az nüfuslu ve düşük bütçeli takımlara dahi diş geçiremeyen bir milli takımın,  aynı düşünce ve zihniyetle devam edilirse, bundan sonraki süreçte daha güçlü takımlara karşı alabileceğimiz olası sonuçları düşünmek bile istemiyorum..! Türk millî takımının bu durumlara nasıl geldiğini anlamak için, aslında çok fazla geriye gitmeye gerek yok...
  Hatırlayacağınız gibi; bir önceki federasyon başkanı, televizyon ekranlarında "o sene birşeyler olmuştu" diyerek, en önemli aktörlerinden birisi olduğu 2010-2011 sezonundaki şike gerçeğini kabul etmiş, fakat Türkiye Futbol federasyonu başkanlığı sıfatını devam ettirmişti..Bir tane savcı da bu demecinden dolayı kendisini çağırmamış, ne demek istediniz diye sormamış, şike soruşturmasını yeniden açmamış ve nedense bu durum beni hiç şaşırtmamıştı...!
  Ancak, bir Trabzonlu olarak o dönem beni en çok inciten; kupası ve emeği çalınmış, öz memleketinin hayalleri çalınmış bir teknik direktörün(Şenol Güneş), emek hırsızı bir başkanın emrinde göreve başlaması ve her platformda ona şükranlarını, saygılarını belirtir tavır içerisinde bulunmasıydı.. Buradan da bir başarı çıkmayacağı aşikârdı ve öyle de oldu.
  İlerleyen süreçte Şenol Güneş 'i küçük düşürmek ve kuyusunu kazmak için, daha önce hocalığını yaptığı, futbolculuktan başka deneyimi olmayan ve kendisinden yaşça oldukça küçük olan Hamit Altıntop 'u Millî Takımlar Sorumlusu olarak göreve getirdiler.Ne hikmettir ki; Şenol Güneş 'i göndermeyi geçtim, federasyon başkanı dahil bütün kurulların değişmesine rağmen, Hamit Altıntop Milli takımlar sorumlusu olarak görevinde kalmaya, yeni yönetimle çalışmaya devam etti.Bu durum,  birilerinin gücü, lobisi ve atamasıyla orada bulunduğunun bir göstergesi değil midir ?
   85 milyon nüfuslu Türkiye Cumhuriyeti 'nde bu kadar Türk antrenör dururken, Alman teknik direktör Stefan Kuntz'u millî takımın başına getirmesi ise; Hamit Altıntop 'un aklının Türkiye 'de değil, Almanya'da kaldığının kanıtıdır..
 Futbolcu tercihlerindeki soru işaretleri, deneme yanılma yöntemiyle sürekli değişen ilk 11, istikrarsızlık, alınan kötü sonuçlar ve son olarak Hamit Altıntop 'un ekran başında, Türk milletinin önünde sergilediği, mütevazilikten uzak lakayıt tavırlar, bu milletin sabrını taşırmıştır. Artık birilerinin çıkıp, hem bu kötü gidişe hem de bu kötü gidişin son zamanlardaki en büyük sebebi olan kişiye "HOP HOP ALTINTOP" deme vakti gelmiştir..

  Tabi arkasındaki lobi müsaade ederse...!


        YORUMUNUZU PAYLAŞINKİMİ BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEK İSTERSİNİZ?

KİMİ BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEK İSTERSİNİZ?