KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
SAKIN HA !!! | ALİ KILIÇ
ALİ KILIÇ

ali.kilic.trb@gmail.com

SAKIN HA !!!

Bilindiği üzere Trabzon insanı; vatan, bayrak ve memleket sevgisi üst seviyede olan, "Mesele Vatansa Gerisi Teferruattır" cümlesinin karşılığına denk gelen bireylerden oluşur.Belki de bu yüzdendir ki, bütün Trabzonlular 7 'den 70'e sevdalısı olduğu Trabzonspor 'a yapılan haksızlıkları bağrına taş basarak sineye çekmiş, galyana gelmemiş ve Ülkemizin prestijine zarar verecek bütün adımlardan kaçınmışlardır..!
     Yakın tarihe kısaca göz atacak olursak; 2005 yılında Fenerbahçe -Trabzonspor maçındaki Cem Papila'nın katliam hakem yönetimi, 2010-2011 yılında şike yapılarak çalınan Trabzonlu çocukların hayalleri ve 2019-2020 sezonunda yine hakem çetesinin el birliğiyle Trabzonsporun aşağıya çekilip Başakşehir takımının zoraki şampiyon yapılması en basit örneklerdir..
   Geçmişten bugüne hiçbir konuda fikir birliğine varamayan, birbirlerine karşı iğneleyici, hakaret içerikli, ayrıştırıcı sözler kullanmaktan çekinmeyenlerin, sadece Trabzonspor'u İstanbul takımlarına karşı ezdirmek, hakkını yedirmek söz konusu olduğunda, aynı masa etrafında toplanarak ortak karar alabilmelerinin altında yatan gerçek nedir??
  Küresel ısınmanın etkileriyle başlayan, doğal afetler, koronavirüs salgını ve Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte zirveye çıkan sorunların, Ülkemizde verdiği tahribatları onarmayla uğraşmak yerine; sırf hakkıyla şampiyonluğa oynuyor diye, Trabzonspor'la uğraşmaya vakit harcayabilecek kadar, Trabzon'a duyulan öfkenin ve kinin sebebi nedir ?


  Ülkemizde; kalbi tertemiz, içinde Allah korkusu ve adalet duygusu barındıran, ahlâklı, tarafsız duruş sergileyen, sporu bilen ve gelişime açık olan insanlar varken, içtiği ilaçların etkisiyle ağzından çıkanı kulağı duymayan, kalan ömrünü Trabzonspor ve Trabzonlulara küçük düşürücü sözler sarf ederek geçirmekte kararlı olan şahsiyetleri, ekranlara çıkarıp konuşturmanın sebebi nedir??
   Yıllarca İstanbul takımlarını koruyup kollayan, Anadolu takımlarına kabus gibi çöken, ızdırap çektiren ve el üstünde tutulan futbol hakemlerinin, bu sene Trabzonsporun zirve yürüyüşüne engel olamadıkları, yani birilerine göre gerçek sorumluluklarını yerine getiremedikleri gerekçesiyle, ligden ihraç edilip düdüklerinin astırılma sebepleri nelerdir??
 Şike yapılan ve kanıtlarıyla ıspatlanan zamanlarda bile UEFA ve FIFA'yı dikkate almayarak, pislikleri halının altına süpüren, adalet çizgisinden el birliğiyle uzaklaşanlar ve haksız kararları alanlar, bu yıl Türkiye Süper Ligi'nin son düzlüğüne yaklaşırken 13 hakemi görevden alarak" ligde şaibe var" algısı yaratmak amacında olabilirler mi? Bugüne kadar dinlemedikleri FİFA ve UEFA'YI işin içine katarak " onlar istedi biz uyguladık" söylemiyle ligleri iptal ederek Trabzonspor'un olası şampiyonluğuna gölge düşürmenin hesabı içerisine girerler mi?
  Geçmişte yaşadığımız talihsizlikleri gözönüne aldığımızda, tüm bu soruların aklımızı kurcalaması doğal olmakla birlikte, sabır taşı çatlayan bütün Trabzonspor sevdalıları adına buradan bir uyarıda bulunmak isterim..

            "SAKIN HA"


        YORUMUNUZU PAYLAŞINYOMRA’DAKİ DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?

YOMRA’DAKİ DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?