KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Kaymakam Öztabak’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı | YOMRA HABERLERI Haberleri

Kaymakam Öztabak’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Kaymakam Öztabak’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Whatsapp haber ihbar

Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Öztabak Mesajında şunları söyledi; 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenlik unvanının kabul edildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.” veciz sözü Cumhuriyetimizi ilelebet bağımsız yaşatmak için eğitime vermemiz gereken önemi ifade etmektedir.

Öğretmenlik; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, emek, sevgi ve fedakârlık gerektiren, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar kutsal bir meslektir.

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizin almış olduğu bu kutsal mesleği  layıkıyla yerine getireceklerine, genç nesillerin vatan sevgisi ve fikir hürriyetinin birer timsali olarak yetişmeleri için canla başla çalışacaklarına ve ülkemizi hedeflerine, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak yolda kararlılıkla yürüyeceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışarak bu ulvi görevi hakkı ile yerine getiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.        YORUMUNUZU PAYLAŞINBU PAZAR SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ?

BU PAZAR SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ?

YAZARLAR

Tümü