Esnaf Kredi limiti 650 Bin TL oldu

Yomra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İshak Yılmaz, esnaf kredi limitinin 650 Bin TL’ye çıktığı belirtti.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Yomra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İshak Yılmaz, esnaf kredi limitinin 650 Bin TL’ye çıktığı belirtti. Başkan Yılmaz, “Esnafımıza sunduğumuz devlet destekli kredimizin limiti 650.000 TL’dir. Yıllık %25 faizi olup geri ödenmesi 5 yıla kadar aylık, 3 aylık ve 6 aylık geri ödeme şeklindedir” dedi.

Başkan İshak Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Değerli Yomra Esnaf Kefalet üyelerimiz. Esnafımıza sunduğumuz devlet destekli kredimizin limiti 650.000 TL olmuştur. Yıllık %25 faizi olup geri ödenmesi 5 yıla kadar aylık, 3 aylık ve 6 aylık geri ödeme şeklindedir. Şu ana kadar Yomra esnafımız ödemelerini zamanında yapmaya gayret etmesiyle hem üst limitten kredi kullandırmaya hem de dönüşüm sağlanan nakitle yeni başvurulara daha hızlı cevap verebiliyoruz. Yomra’da son 1 yılda yaklaşık 140 milyon TL kredi kullandırdık.

Toplam kullandırdığımız kredi 200 milyon TL’dir. Esnafımıza yazılı ve sözlü bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz. Yomra Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak burası Yomra Esnafımızın yeridir. Buraya herkes geliyor. Rahatlıkla kredi kullanıp iş yerlerine kaynak sağlayabilir. Yomra Halk Bankamızın ilçemizde olmasıyla sizlere daha hızlı hizmet verebiliyoruz. Yomra son yıllarda Trabzon’un en çok gelişen ilçesidir. Esnafımızla daha çok iletişim halinde olup esnafımızın nakit akışına yardımcı olmak görevimizdir.  Buradan Yomra Esnafımıza ödemelerini takip edip sicilimizi bozmadan haraket etmelerini bekliyoruz. 2024 yılının bütün esnafımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.Diğer Haberler