KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
AK Kadınlardan minik savaşçılara ziyaret | Yomra Haberleri Haberleri

AK Kadınlardan minik savaşçılara ziyaret

AK Kadınlardan minik savaşçılara ziyaret

AK Parti Yomra İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Şahin ve ekibinden anlamlı etkinlik.

Whatsapp haber ihbar

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle AK Parti Yomra Kadın Kolları Başkanı Nurten Şahin ve yönetim kurulu üyeleri KTÜ Farabi Hastanesi Pediatrik Hemotoloji, Onkoloji ve Pediadrik Cerrahi bölümlerinde tedavi gören kanser hastası çocukları ziyaret etti. Ziyarette çocuklar için palyalço ve masal kahramanı kıyafetleri giyerek hediyeler veren Başkan Şahin ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Türkiye'de ve dünyada her yıl binlerce çocuk lösemi hastalığına yakalanmakta, küçük bedenler uzun ve hassas bir tedavi sürecine girmektedir. 

Lösemi, tedavi edilebilen bir hastalıktır. Lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunun sevgiyle yüksek tutulması oldukça önemlidir. Çünkü lösemili çocuklarımızın en temel ihtiyacı sevgi ve umuttur. 

Lösemili Çocuklar Haftası, minicik bedenlerdeki kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklaşacağı, toplumsal farkındalığın sağlanacağı bir haftadır.

Bizlerde 2-8 Kasım Lösemili çocuklar haftasında farkındalık oluşturmak için hem lösev’e yönetim olarak bağışlarımızı yaptık hem de KTÜ Farabi hastanesinde yatmakta olan çocuklarımıza sevdikleri kostümlerden giyip hediyelerimizi getirek yüzlerinde tebessüm bırakmak için el ele verdik.

Bizlerinde yaptığı çalışmalar ve etkinliklerinde toplumumuzda farkındalık oluşturmasına vesile olmasını temenni eder, lösemi hastalığıyla mücadele eden tüm çocuklarımıza ve yakınlarına acil şifalar dileriz.” dedi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN