KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
AK Parti’de değişim başlıyor! Trabzon’da ne olacak? | Gündem Haberleri

AK Parti’de değişim başlıyor! Trabzon’da ne olacak?

AK Parti’de değişim başlıyor! Trabzon’da ne olacak?

31 Mart yerel seçimlerinden beklediği sonucu alamayan AK Parti, tabandan tavana doğru geniş kapsamlı bir değişim sürecine hazırlanıyor.

Whatsapp haber ihbar

31 Mart yerel seçimlerinden beklediği sonucu alamayan AK Parti, tabandan tavana doğru geniş kapsamlı bir değişim sürecine hazırlanıyor. Parti içindeki kaynaklardan alınan bilgilere göre, önümüzdeki günlerde birçok teşkilatın istifası istenilecek ve yerlerine getirilecek yeni isimler için çalışmalar hız kazanacak.

Yerel Seçimler Sonrası Hareketlilik

AK Parti, yerel seçimlerin ardından Rize, Adıyaman ve Batman il yönetimlerinde değişikliğe gitmişti. Bu değişikliklerin daha da yaygınlaşması ve çok sayıda teşkilatın istifasının istenmesi bekleniyor.

2025'te Kongre Planı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda, AK Parti yönetimi kongre takvimi ile ilgili çeşitli formüller hazırlamıştı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, kongrenin 2025 yılı içinde yapılmasının daha uygun olacağı kararlaştırıldı. Ancak, bu süre içinde il ve ilçe başkanlarından başlayarak değişim sürecinin başlatılması planlanıyor.

Teşkilatlarda Bayrak Değişimi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerden sonra yaptığı parti toplantılarında 'bayrak değişimi' sinyalini vermişti. Ancak şu ana kadar parti üst yönetiminde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Erdoğan'ın, değişim sürecinin teşkilatlardan başlatılması gerektiği görüşünde olduğu belirtiliyor.

Erdoğan'ın Mesajı: "Geçer Not Alamayan, Takdirimize Mazhar Olamaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Seçmenden geçer not alamayan bizim takdirimize de mazhar olamaz" açıklaması, parti içinde değişim sürecinin rehberi olarak kabul ediliyor. Özellikle seçim kaybedilen illerde kapsamlı bir değişim öngörülüyor.

Değişim sürecinin Türkiye'de özellikle büyükşehirlerde hızla hayata geçireleceği ve teşkilatların tazeleneceği gelen bilgiler arasında.

Gelen bilgiler arasında, Trabzon'da da bu değişim sürecinin özellikle AK Parti'de olan ve kaybedilen ilçeler konusunda olacağı öngörülüyor.         YORUMUNUZU PAYLAŞIN