KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Arsin Belediyesi’nde Şengül başkan yardımcısı oldu | Arsin Haber Haberleri

Arsin Belediyesi’nde Şengül başkan yardımcısı oldu

Arsin Belediyesi’nde Şengül başkan yardımcısı oldu

Uzun yıllar Trabzon Kadastro Müdürlüğü’nde hizmette bulunan, Arsin’in her kesimi tarafından sevilen ve sayılan Alptekin Şengül Arsin Belediye Başkan Yardımcısı oldu.

Whatsapp haber ihbar

İki üniversite bitiren, Trabzon Kadastro Müdürlüğü Arsin biriminde 20 yıl devlet memurluğu yapan ve Hamza Bilgin’in belediye başkanı olduktan sonra Arsin Belediyesi’nde belediye başkan yardımcılığı görevine getirilen Şengül, Arsin’de sevinç ve ilgiyle karşılandı. Arsin’de sevilen ve dürüstlüğü ile tanınan isimin kamu kurum ve belediyecilikteki tecrübeleri, yapacak olduğu çalışmalar ile Arsin’e büyük fayda sağlayacağı da halk arasında konuşuluyor. 

Başkan Yardımcısı Şengül konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Arsin Belediye Başkanı Sayın Hamza Bilgin tarafından belediye başkan yardımcılığı görevine getirildim. Arsinimiz için gece gündüz çalışarak daha güzel bir Arsin için durmayacağız. Halkımızın belediyecilik hizmetlerini daha iyi alması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Bu vesile ile bize bu görevi layık gören Belediye Başkanımız Sayın Hamza Bilgin’e ve Arsin halkına teşekkür ederim” dedi.
 
Alptekin Şengül Kimdir?

1974 yılında Arsin’de doğdu. İlk Orta ve lise öğrenimini Arsin İlçesinde, Üniversite eğitimini Selçuk Üniversitesi S.M.Y.O. Harita ve Kadastro bölümünde ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.Askerlik hizmetini Mardin/Kızıltepe ilçesi 4. Hudut Alayında yaptı. 1997 yılında iş hayatına başlayarak sırasıyla, ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ’de, Bursa Doğalgaz Çevrim Santrali inşaatı, İzmit/Kirazlıyalı’da Enka Country inşaatı, Adapazarı/Taşkısığında Adapazarı -Gebze Kombine Çevrim Santralleri inşaatı ve 2001 yılında Barmek İnş.ve Tesisat AŞ’de, Düzce ticaret merkezi inşaatı ve 2003 yılında Borova Yapı End.a.ş de Düzce/Kaynaşlı Toki Konut İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ve 2004 yılında Arsin Belediye Başkanlığı İmar İşleri Müdürlüğünde ve 2005 yılından 2024 yılına kadar Trabzon Kadastro Müdürlüğü Arsin Biriminde Teknik eleman olarak görevlerini yürüttü.Aynı zamanda birçok vakıf (Milli Gençlik Vakfı, Adadolu Gençlik Vakfı) ve dernekte (Genç Arsinliler Derneği, Arsin İmam Hatipliler Derneği) görev yaptı. Arsin Belediyesi numarataj çalışması, Arsin sahil dolgu projesi gibi birçok projede görev aldı.
Evli ve iki çocuk babası olan Alptekin Şengül, 31 Mart 2024 Mahalli idareler Genel Seçimlerinden sonra, Belediye Başkan Yardımcılığı memur kadrosuna ataması yapıldı.


Editör: AHMET FARUK ŞÜKÜR


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN