KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Başkan Bıyık’tan miniklere sürpriz! | Yomra Haberleri Haberleri

Başkan Bıyık’tan miniklere sürpriz!

Başkan Bıyık’tan miniklere sürpriz!

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayasıyla makamını minik öğrencilere bıraktı. Bu yılki etkinlikte, makama oturan çocukların her ikisinin de isminin Ahsen olması ilginç bir tesadüf olarak dikkat çekti.

Whatsapp haber ihbar

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayasıyla  makamını minik öğrencilere bıraktı. Bu yılki etkinlikte, makama oturan çocukların her ikisinin de isminin Ahsen olması ilginç bir tesadüf olarak dikkat çekti.

OYUMU MUSTAFA AMCA'YA VERECEĞİM

Trabzon’un Yomra ilçesinde yapılan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde gerçekleştirdiğimiz halk röportajlarında büyük ilgi gören küçük Ahsen, "Oyumu Mustafa Amca'ya vereceğim" diyerek herkesi tebessüm ettirmişti.
Başkan Bıyık, bu sevimli anı unutmadı ve Yomra'nın tekrar seçilen belediye başkanı olarak, Ahsen'e 23 Nisan'da bir sürpriz yaptı.
Başkanlık makamını çocuklara bırakma geleneği çerçevesinde, Ahsen bu özel günde başkanlık koltuğuna oturdu. Başkan Bıyık'ın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, Ahsen makama koşar adım giderek Bıyık'a sarıldı ve sevgisini ifade etti. Paylaşılan videoda Ahsen’in neşe dolu anları, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

YA BABA ÖDEVLERİM NASIL YAPACAM

Başkan Bıyık’ın koltuğunu devrettiği 2. İsim ise, seçim öncesi esnaf ziyaretleri sırasında karşılaştığı Ahsen oldu. Başkan Bıyık’ın o anlarda sevgi gösterdiği ve, "23 Nisan'da seni koltuğa oturtalım mı?" sorusuna, "Ya baba ödevlerim var. Nasıl yapayım?" şeklinde yanıt vererek herkesi güldüren Ahsen, ödevlerini bitirdi ve başkanlık koltuğuna oturdu.
Başkan Bıyık’ın, "Ödevlerini bitirdin mi?" sorusuna ise Ahsen, "Bir tek bugünün ödevleri kaldı" yanıtını verdi ve ekledi: "Yeni bir okul daha lazım, bir de park. İki-üç tane daha sıra lazım, hatta dört diyelim."

Bu tatlı diyalog ve çocukların mutluluğu büyük beğeni topladı.


Editör: AHMET FARUK ŞÜKÜR


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN