KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
BELEDİYEDEN DOĞALGAZ BİLGİLENDİRMESİ | Yomra Haberleri Haberleri

BELEDİYEDEN DOĞALGAZ BİLGİLENDİRMESİ

BELEDİYEDEN DOĞALGAZ BİLGİLENDİRMESİ

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, doğalgazın ilçe genelinde yaygınlaştırılması ve daha fazla haneye ulaştırılması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Whatsapp haber ihbar

Başkan Bıyık, Aksa Doğalgaz Bölge Müdürü Salih Ayaydın'ı ziyaret ederek, ilçede yürütülen ve planlanan doğalgaz çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu.
2025 yılı sonuna kadar ilçe merkezinde her haneye doğalgazın ulaştırılması hedefleniyor. Bu kapsamda, Şifa Eczanesi ile TOKİ’ye kadar olan bölgede bu yılın sonuna kadar yaklaşık 2 bin aboneye doğalgazın ulaştırılması planlanıyor. Ayrıca Trabzon Caddesi ile Balıkçım Restoranın arkasında kalan bölgenin programa alınması için çalışmalar devam ediyor.
Kurban Bayramı sonrası çalışmalara hız verilecek ve Yomra'da doğalgazın daha geniş kitlelere ulaştırılması için çaba sarf edilecek. Ancak tasarruf yasası sebebiyle Yomra'da 2024 yılı sonuna kadar 5 bin aboneye gaz ulaştırılması hedefi, 2 bine düşürüldü.
İlçe genelinde toplamda 12 bin doğalgaz abonesi bulunuyor. Ancak, evinin önüne gaz ulaştığı halde abonelik yaptırmayan 5 bin abone bulunuyor. Bu durumda, abonelik işlemlerini tamamlamayan vatandaşların doğalgaz hizmetinden tam olarak yararlanamadığına dikkat çekiliyor.
Yomra'da şu ana kadar toplamda 1048 binaya doğalgaz ulaştırılmış olup, 70 kilometrelik doğalgaz hattı döşenmiş durumda. 2025 yılı sonuna kadar ilçe merkezindeki her haneye doğalgazın ulaştırılması için yapılan çalışmalar, ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

İşte Yomra Belediyesinden yapılan açıklama;

İLÇEMİZDE YÜRÜTÜLEN DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME:

-2024 yılı sonuna kadar, Şifa Eczanesi ile TOKİ’ye kadar olan bölgede yaklaşık 2 bin aboneye doğalgaz ulaştırılması hedefleniyor.

-Trabzon Caddesi ile Balıkçım Restoranın arkasında kalan bölgenin programa alınması için çalışmalar devam etmektedir.

-Kurban Bayramı sonrası çalışmalara tekrar başlanması planlanmaktadır.

-Yomra'da 2024 yılı sonuna kadar 5 bin aboneye gaz ulaştırılması hedeflenmişken, tasarruf yasası sebebiyle bu sayı 2 bine düşürülmüştür.

-Yomra sınırları içerisinde toplamda 1048 binaya gaz ulaştırılmıştır.

-İlçede toplamda 12 bin doğalgaz abonesi bulunmakla birlikte, evinin önüne gaz ulaştığı halde abonelik yaptırmayan 5 bin abone bulunmaktadır.

-İlçede toplamda 70 kilometre doğalgaz hattı döşenmiştir.

-2025 yılı sonuna kadar ilçe merkezinde her haneye doğalgazın ulaştırılması için çalışmalar sürdürülmektedir.


Editör: AHMET FARUK ŞÜKÜR


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN