KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Büyükşehirden bir yıldır talep ediyoruz | Yomra Haberleri Haberleri

Büyükşehirden bir yıldır talep ediyoruz

Büyükşehirden bir yıldır talep ediyoruz

Yomra Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı dün ve bugün yapılan iki oturumla tamamlandı.

Whatsapp haber ihbar

Yomra Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı dün ve bugün yapılan iki oturumla tamamlandı. 

Komisyon raporlarının görüşülmesi ve 2023 mali yılı kesin hesabının görüşülüp onaylandığı mecliste Ayrıca İlçe emniyet müdürlüğünün yeni hizmet binasının yapıl süreci tamamlanıncaya kadar belediyenin ek hizmet binasının Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü’ne tahsisi yapıldı.

AK Parti Grubu’ndan meclis üyesi Ali Kemal Çakmak’ın söz alarak  Kaşüstü mahallesi’ndeki kaldırım sorunu ve meydana gelen trafik kazaları hakkında yaptığı açıklamada, “Kaşüstü’nde kaldırımlarla ilgili sorunumuz var. Biliyorsunuz geçenlerde bir kaza oldu.  Kaldırımlar işgal altında olduğu için insanlar yolda yürümek zorunda kalıyor. Büyük sıkıntı oluyor.  Kaldırımlar tezgahlarla kapatılıyor. Orada bir market var. Kaldırımı işgal ediyor. Vatandaş geçemiyor. 

BÜYÜKŞEHİRDEN BİR YILDIR TALEP EDİYORUZ

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Kazanın oluş sürecinden sonra mahalle muhtarını Büyükşehir Belediyesine yönlendirdim. Caminin altından gelen yol cay ocağından üstünden geçtiği bölge Büyükşehirin yol ağı. Belediyeler birbirlerinin alanındaki yollara veya kaldırımlara müdahil olamaz. Biz onların ya da onların bizim kaldırımlarını söküp yapması teamüllere uygun değil. Sohbet çay ocağının orda yeni bir kavşak yapılması hızlı trafiğin engellenmesi için bir yıldır talebimiz var. 

Düzenlenme olursa balık halinin önündeki üçgen alanda parkları yeşil alana dönüştüreceğiz. Sorunun bir kısmı çözülür diye düşündük. Ben de Yol Yapım Daire Başkanlığıyla görüştüm. İhale yapıldığını söylediler, müteahhit işi teslim almamış. Daire başkanı da değişti. Yenisi gelirken konuyu sıfırdan kendisine anlatmamız zaman alacak. Kısa vadede çözüm olmazsa kazanın olduğu kavşağı plastik duba yerleştirip en azından geçiş hızını durdurmak istiyoruz. Büyükşehirde Kaşüstü merkezde okulların önünden başlayan yolun genişletilip, bir tarafında araç parkına izin verilip diğer tarafına izin verilmemesi gibi çalışma yapılmasını ihtiyaç olarak görüyoruz. 

BELEDİYENİN ORADA KALDIRI YOK

Bahsetmiş olduğunuz marketin tezgahlarının olduğu alan binanın kendi mülkiyeti. Burada  belediyenin kaldırımı yok. İşgal etmiş gibi gibi görünse de zamanında yapılan imarsal bir hatadan kaynaklanıyor. Üzerinde tezgahların yapılmış olduğu yer binanın mülkiyeti. Belediye olarak bizim müdahil olamayız. Binadan izin almış.   iz caminin üst tarafından kaldırım yapmak ya da yapmamak gibi tereddüdümüz var. Yapılırsa yol daralacak. Şiddetli kural uygulamak gerekecek. Merkezde trafik sıkışıklığı var. Kazanın sebebi kaldırım ya da yol değil. Çarşının merkezde 100 km hızla giderse kazanın olması kaçınılmaz. Biz iletiyoruz. Daire başkanı arkadaşımız dün değişti. Belediyelerde seçim sonrası yapılanmalar oluyor. Bizim de yapmayı planladığımız değişiklikler var. Yapılacak şey vatandaşın günü birlik ihtiyacını giderebilmek.” diye konuştu.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN