KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
CHP’li gönüldaşlarımızı kucaklıyoruz | Yomra Haberleri Haberleri

CHP’li gönüldaşlarımızı kucaklıyoruz

CHP’li gönüldaşlarımızı kucaklıyoruz

CHP Yomra İlçe Başkanı Galip Pekşen gazetemize konuştu.

Whatsapp haber ihbar

CHP Yomra İlçe Başkanı Galip Pekşen gazetemize konuştu. Atama ile ilçe başkanlığı görevine getirilen Galip Pekşen, “Seçim sürecinde bizim ağırlık olarak kendi üyelerimiz ile bir kucaklaşma kaynaşma, onları önemseme yönünde bir çalışmamız var. Bunu hızlı bir şekilde başlattık.” dedi.

Başkan Pekşen yaptığı açıklamada şunları söyledi;

ATAMAMIZ YAPILDI

Erol Pekşen Başkan görevden alındıktan sonra, o süreç içerisinde atama görevi ile ilgili il örgütünden talep geldi. Bu talep doğrultusunda buraya bir başkan ve 4 yardımcı atanması gerekiyordu, atama il tarafından buradaki ilçe örgütünde görevden alınmış olan arkadaşların kararı ve diğer parti büyüklerimizin kararı ile benim ilçe başkanı olmam konusunda bir eğilim oldu. Bu konuda il başkanlığımız da buna uyarak benim atamamı yaptı. Yönetim kurulurken dernekler esasına göre bir eğitim sekreteri, bir bilişim sekreter sorumlusu, bir sekreter bir de başkan sorumlusu sayman olarak 4 kişilik bir ekip olarak yönetimi kurduk. 

4 MECLİS ÜYESİ ADAYIMIZ İYİ PARTİ LİSTESİNDE

Belediye başkanlığı için aday çıkarma sürecinde bizim çok fırsatımız olmadı. Partimizin Yomra’da aday çıkarıp çıkarmama durumu vardı. Önceki yönetimin aday çıkarmama konusunda bir eğilimleri vardı. Biz de o eğilimi devam ettirdik. Ancak bunun içerisinde şöyle bir durum söz konusu, İYİ Parti’nin listesinden 4 tane arkadaşımız meclis üyesi adayı oldu. 

SEÇMENLERİMİZİ KUCAKLIYORUZ

Seçim sürecinde biz ağırlıklı olarak kendi üyelerimiz ile bir kucaklaşma kaynaşma, onları önemseme yönünde bir çalışmamız var. Bunu hızlı bir şekilde başlattık. Şu anda bütün üyelerimizi sandık başında görevlendirdiğimiz arkadaşlarımızı, gönüldaşlarımızı partiye üye olmayan ama CHP’ye oy veren seçmenlerimizi kucaklayacak bir çalışmayı hızlı bir şekilde başlattık. Bunun meyvelerini almaya başladık. Partiye yoğun bir gidiş geliş var. Üye olmak isteyen arkadaşlarımız var. Onları üye yapıyoruz, süreci yönetiyoruz şu anda. Seçimden sonra daha bir düzenli planlı hale gelecektir. 

2028’E HAZIRLANACAĞIZ

Seçimin süreci içerisinde bir takım düzenlemeleri yapıp alt yapıyı kurup sonra üst yapısına başlayacağız çalışmaların. Önümüzdeki 2028 seçimlerinde hazırlıklarımızı hem belediye başkanlığı açısından hem de milletvekilliği açısından kimleri önerebiliriz, bu konuda kimler ile çalışabiliriz, onları belirlemeyi düşünüyoruz. Yomra’nın gelişen bir ilçe. Trabzon’un en hızlı gelişen ve nüfusu artan ilçesi Yomra’nın daha iyi şeylere layık olduğunu düşünüyorum. Bu pastanda il ölçeğindeki pastadan daha çok pay alabileceğini düşünüyorum. 

YOMRA BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI

Bu konuda çalışmaların kısmen yapıldığını görüyorum ama daha iyi fikirler ortaya koyup Trabzon’daki turizm pastasından en azından turizmin Arap ülkelerinden gelen insanların Yomra’ya karşı ilgisini düzenli hale getirip burada turistlerinde ilçemizde yararlanabileceği mekanlar, alanlar ve etkinliklerin olabileceği bir düzenleme yapılırsa Yomra bana göre bu bölgenin parlayan yıldızlarından biri olmaya doğru gidiyor. Bunun nedeni de Kaşüstü bölgemizdeki Adliye Sarayı’nın oluşu, AVM’nin oluşu, oradaki sitelerin çoğunluğu. O bölgeye doğru dışarıdan bir göç hareketi var. Bu göç hareketi ile Yomra’daki hem kültürel hem sosyolojik hem de ekonomik anlamda iyi sonuçlar alınabilecek bir durum var bunu görmek lazım. Buna yönelik yatırımlar yapmak gerekiyor. 

ŞİMDİDEN HAZIRLIK YAPIYORUZ

Ziyaretlerimize başladık. İlk olarak ilçe Kaymakamımız Sayın Muhammet Öztabak’ı ziyaret ettik. Turizm ile ilgili konuları konuştuk detaylı bir biçimde ona da ilettik. O da bu konuda gerçekten ilgili bir bakış açısı var. Mevcut Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık ile de bu konuları görüştük. Onunda bu konuda kendisinin Kaşüstü’nde parklar ve belli düzenlemeler yaptığını söyledi.  Yomra, Trabzon’un önemli bir ilçesi bana göre en önemli ilçesinden birisi olacaktır onun için şimdiden hazırlıklarımızı yapmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Galip Pekşen Kimdir. 

1966 yılında Yomra’nın Yokuşlu köyünde doğdum. Orta Öğretimimi Yomra’da tamamladıktan sonra Ankara’ya gittim. Hacettepe Matematik mezunuyum. Ankara’dan 2005 yılında döndüm. 2009 yılından bu yana CHP Trabzon İl yönetiminde bulundum. Siyasetin içerisindeyim. Yomra’da ikamet ediyorum. Siyasete burada devam ediyorum. 35 yıldır ticaret yapıyorum. Bilişim sektörü, restaurant sektöründe ve halen emlak sektöründe faaliyetlerde bulunuyorum. 

Galip Pekşen Merhum Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in kardeşidir.

         YORUMUNUZU PAYLAŞIN