KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Emekliye neden zam yapılmadı? | Gündem Haberleri

Emekliye neden zam yapılmadı?

Emekliye neden zam yapılmadı?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde emeklilere yapılamayan zam ile ilgili olarak AK Parti MYK toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Whatsapp haber ihbar

Şimşek, emeklilere zam yapılması için Türkiye'nin yurtdışından yüksek faiz oranlarıyla borçlanması gerektiğini, bu durumun gelecek nesilleri ağır bir yük altına sokacağını belirterek, "Böyle bir duruma izin veremezdik" dedi.

Türkiye'de en düşük emekli maaşının 10 bin lira seviyesinde olduğunu ve seçimler öncesinde emekli maaşlarına 5 ila 7 bin lira arası zam beklentisi oluştuğunu hatırlatan Şimşek, hükümetin emeklilere zam konusunda temmuz ayını işaret ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçim öncesinde bir mitingde emekli maaşları konusunda muhalefetin vaatlerinin gerçekçi olmadığını vurgulayarak, enflasyonla mücadele ve ekonomik büyüme yoluyla çalışan ve emekli vatandaşların gelirlerinin artırılacağını söylemişti. TÜİK tarafından açıklanan mart ayı enflasyon verileriyle birlikte, memur ve emeklilerin zam oranında etkili olan 3 aylık enflasyon farkının yüzde 15,06 olarak belirlendiği kaydedildi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN