KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
EPDK Başkanı duyurdu! Benzin ve motorinde indirim | Ekonomi Haberleri

EPDK Başkanı duyurdu! Benzin ve motorinde indirim

EPDK Başkanı duyurdu! Benzin ve motorinde indirim

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, piyasalarda yapılacak güncelleme neticesinde benzin ve motorinde indirim olacağını açıkladı.

Whatsapp haber ihbar

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, enerji piyasasındaki duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, açıklamasında “EPDK olarak hem rafineri-dağıtıcı ve bayii gibi piyasa oyuncularının uygulamalarını hem de fiyat hareketlerini sıkı şekilde takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Yılmaz, açıklamalarında benzin ve motorin indirimi ile ilgili de “Yapılacak güncelleme neticesinde benzin ve motorinde 1 ila 1 buçuk TL düzeyinde bir indirim olacaktır.” şeklinde açıklama yaptı.

Mustafa Yılmaz'ın konuşmaları şu şekilde;

"Kurallar ve formül belli. EPDK olarak hem rafineri-dağıtıcı ve bayii gibi piyasa oyuncularının uygulamalarını hem de fiyat hareketlerini sıkı şekilde takip ediyoruz. Akaryakıt piyasamızın serbest yapısı elbette önemli ancak tüketicilerimizi korumak, fiyat hareketlerini titizlikle takip etmek, kar oyunlarına izin vermemek de bizim görevimiz.

Özellikle bazı ülkelerden ithal edilen ham petrol ve işlenmiş ürünler, rafineriler için önemli bir kar avantajına sebep oldu. Bunun tüketicilere de yansıtılması gerekiyor. Rafinerilerin gerekli adımı hızla atmasını ve marj oranını gönderdiğimiz yazı doğrultusunda güncellemesini bekliyoruz. Yapılacak güncelleme neticesinde benzin ve motorinde 1 ila 1 buçuk TL düzeyinde bir indirim olacaktır."        YORUMUNUZU PAYLAŞIN