KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Gürcülerin hesaplaşması Yomra’da yaşandı! | Yomra Haberleri Haberleri

Gürcülerin hesaplaşması Yomra’da yaşandı!

Gürcülerin hesaplaşması  Yomra’da yaşandı!

Yomra’da dün meydana gelen yaralama olayının şüphelileri yakalandı.

Whatsapp haber ihbar

Yomra’da Sancak Mahallesi 1609 Nolu Sokak’ta evinin önünde bacağından vurularak yaralan Gürcistan uyruklu Gocha B. isimli şahsa yönelik saldırıyı düzenleyen R.M. (38), E.D. (34), B.K. (31) ve K.D. (30) adlı şüpheliler emniyetin çalışması sonucunda yakalandılar. 

Şahsı yaralayan 4 kişinin de yabancı uyruklu oldukları öğrenildi. Şahıslardan birinin Sarp Sınır Kapısından ülkeye giriş yaptığı, ardından İstanbul’dan kiralanan araçla olayı gerçekleştirdiği daha sonra kaçmaya çalışırken Giresun ve Ordu illerinde yakalandıkları kaydedildi. 

Gürcistan uyruklu G.B. adlı şahıs silahla yaralandı. Bacağından yaralanan G.B. Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Silahla yaralama olayı sonrasında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla derinlemesine soruşturma başlatan Trabzon Polisi, dikkat çeken ayrıntılara ulaştı. Polisin yaptığı araştırmalar sonrasında olayın faillerinin yine Gürcistan uyruklu 38. Yaşındaki R.M., 34 yaşındaki E.D., 31 yaşındaki B.K., 30 yaşındaki K.D. olduğu tespit edildi. 

ARACI SERA GÖLÜ MEVKİİNDE BIRAKTILAR

Şahısların olayı gerçekleştirdikten sonra araçla bölgeden uzaklaştığını belirleyen Trabzon Polisi yaptığı araştırma sonrasında 4 şüphelinin kaçtığı otomobilin plakasını belirlendi.

Şahısların gittiği istikameti takip eden Trabzon Polisi, 4 kişinin aracı Akçaabat İlçesi Sera Gölü mevkine bırakarak ticari taksi ile de Giresun ili merkezine gittiklerini tespit etti. 

ORDU VE GİRESUN’DA YAKALANDILAR

Araştırmalarını sürdüren Trabzon Polisi, şüphelilerden R.M. ve E.D. adlı şahısları Giresun ilinde, B.K. ve K. D.’yi ise Ordu İli Fatsa İlçesinde yakalayarak gözaltına aldı. 
Şüpheli 4 kişi hakkında soruşturma devam ederken şahıslardan R.M.’nin 17 Mart 2024 tarihinde Sarp Sınır Kapısından Türkiye’ye giriş yaptığı daha sonra İstanbul araç kiraladığı tespit edildi. 

SERA GÖLÜNE CERRAHİ MASKE VE ŞAPKA ATTILAR

Zanlıların yakalanmadan önce Sera Gölü ile derenin birleştiği yere paket attıklarının tespit edilmesi üzerine, İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ekiplerince bölgede arama yapıldı.

Aramalar sonucu, taş doldurulan poşette olay sırasında kullanıldığı değerlendirilen 4 şapka ve cerrahi maske bulundu.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN