KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
İşte Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin borcu! | Gündem Haberleri

İşte Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin borcu!

İşte Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin borcu!

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantılarının 2. Bileşimi bugün yapıldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, başkanlığında yapılan toplantıda 2023 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

Whatsapp haber ihbar

Faaliyet Raporu ile ilgili CHP Grup Başkan Vekili Cüneyit Zorlu, Faaliyet Raporunda yer alan başlıklarla ilgili sorular sordu.

Zorlu, sırasıyla özetle şu soruları sordu: Bu faaliyetleri yapan sayın Murat Zorluoğlu’na teşekkür ederim, şehrimizde şantiye havası yaşatıldı. Yanlışları da söyledik. TİSKİ’de yapılan bu atama, şehrimizin çocuklarımızın görev alması bizleri mutlu etmiştir. Herkesin ulaşacağı ve isteklerini bildireceği yapıya büründü. Burana sayın Ahmet Metin Genç’e inisiyatifi hakkında teşekkür ediyorum.

Müteahhit alacakları var. Piyasadan bizlerin edindiği birçoğu battık, batıyordu dediği, tahakkuka bağlanmış hak edişleri olduğu, alacakları zamanında alamadıkları, ne zaman alacaklarını bilmedikleri, 824 milyon gibi görünen borcun içinde ve üstünde ne var. Mizana baktığımızda 1 milyar 450 milyon gibi borç görünüyor. Banka hesabında 268 milyon nakit görünüyor. Böyle para olaydı ilçelere ve müteahhitlere dağıtılırdı diye düşünüyorum” diye sordu. Bunun üzerine Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı İdris Aktaş, “Belediyemizin pisak borcu yüklenici anlamda 824 milyon 325 bin TL. İl Bank ve ticari bankalar kamu kurumlarına olan bankaların borç yükünü hesapladığımızda 1 milyon 784 milyon TL olarak gerçekleşti.” Dedi.

BÜTÜN KESİMLER RAHAT OLSUN

Başkan Genç, “Trabzon Büyükşehir Belediyesi bu borç yükünü rahatlıkla yönetecek yeteneğe sahiptir. Şu anda bazı yapım alacakları ile ilgili sıcak ödemelerimiz var. Kısa vadeli ödemelerimiz var. Ama bütün kesimler rahat olsunlar. Biz bu işe ciddi şekilde vaziyet ettik. Toplantılarımız da yapıyoruz. Kısa zamanda bu gelişmeleri kat edeceğiz” diye konuştu.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN