KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Kaşüstü hastanesinde Yeşil Alan Çilesi | Yomra Haberleri Haberleri

Kaşüstü hastanesinde Yeşil Alan Çilesi

Kaşüstü hastanesinde Yeşil Alan Çilesi

Kaşüstü Eğitim ve Araştırma hastanesi yeşil alanda yaşanan olaylar vatandaşı ve sağlık çalışanlarını karşı karşıya getiriyor.

Whatsapp haber ihbar

Kaşüstü Eğitim ve Araştırma hastanesi yeşil alanda yaşanan olaylar vatandaşı ve sağlık çalışanlarını karşı karşıya getiriyor.

Hastane acilinde gece 24.00’a kadar tek doktorun çalışması ve yoğun hasta olması nedeniyle tedavi olamayan hastalar isyan ediyor. Hastane başhekimi Doç. Dr. Hasan Rıza Aydın’a seslenen hastalar, “Acil hasta olarak hastanenin aciline başvuruyoruz. Yeşil alanda hasta yoğunluğu oluyor. Burada tek doktor olması nedeniyle bir saatten fazla muayene olmayı bekliyoruz. Sağlık çalışanları ile tartışmalar meydana geliyor. Buna neden sebep oluyorsunuz sayın başhekim? Buraya bir poliklinik daha açmış olsanız belki bu sorunlar kalmayacak. Bu hastaların ve sağlık çalışanlarının bu şikayetlerini görmüyor musunuz, duymuyor musunuz? Sağlıkta çağ atlamak bu mudur? Bir akşam zahmet edip gelin ve yeşil alandaki çileyi görün. Burada sağlık çalışanlarını hasta ve yakınları ile karşı karşıya getirmeyin. Tatsız olaylar oluyor. Bu konuda gerekli çalışmaları bir an önce yeşil alanda ikinci bir poliklinik açın. Bunu açmak bu kadar zor olmasa gerek. Hem hastaları hem de sağlık çalışanlarını rahatlatın. Liyakat sahibi iseniz gereğini yapın” dediler.

DOKTOR BEYAZ KOD VERDİ

Öte yandan önceki gün akşam saatlerinde yeşil alanda beyaz kod verildi. Yaklaşık 70 hasta yeşil alan önünde tedavi olmayı beklerken hastaların sinirleri gerildi. Yoğun hastanın olmasından dolayı hasta yakınları yeşil alanda bulunan doktora saldırdı. Sağlık çalışanlarının beyaz kod vermesi üzerine güvenlik güçleri olaya müdahale etti.         YORUMUNUZU PAYLAŞIN