KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Kaya’dan Arslan’a cevap | Yomra Haberleri Haberleri

Kaya’dan Arslan’a cevap

Kaya’dan Arslan’a cevap

Demokrat Parti Yomra ilçe Başkanı Tuncay Kaya, İYİ Parti Yomra İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya cevap verdi.

Whatsapp haber ihbar

Demokrat Parti Yomra ilçe Başkanı Tuncay Kaya, İYİ Parti Yomra İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya cevap verdi. Kaya, “Yalan , iftira gibi söylemler kullanarak ucuz algı yaratmaya çalışan zihniyeti şiddetle kınıyorum.” Dedi.

İlçe Başkanı Kaya yaptığı kamuoyu açıklamasında açıklamada şunları söyledi;

Belediye başkan adayımız sayın İbrahim Sağıroğlu’nun da dediği gibi kucaklaşmaya helalleşmeye geliyoruz. İntikam, yalan, iftira gibi söylemler kullanarak ucuz algı yaratmaya çalışan zihniyeti şiddetle kınıyorum. Shell istasyonu ile ilgili yine ucuz algı peşindesiniz bu yapı işletmeye aittir. Bununla ilgili bir söylemimiz olmamıştır, bizim söylemlerimiz araziyle ilgilidir. Belediye başkan adayımız sayın Sağıroğlu bununla alakalı bir televizyon programında gerekli açıklamaları yapmıştır. ‘Hodri meydan’ diyerek tv ekranlarında tartışmaya davet etmiştir.

Konuya açıklama getirecek olursak Shell istasyonunun satışı şu şekilde olmuştur; Mevcut Yomra belediyesi işletme sahibine 13.000.000 Türk Lirasına burayı yok pahasına değerinin çok çok altında satmıştır. Daha sonrasında AKP’li meclis üyesi satışta usulsüzlük olduğu gerekçesiyle konuyu yargıya taşıdı. Yargılama sonucunda satış iptal edildi. Daha sonra İYİ Partili belediye başkanı yeniden meclisten satış yetkisi almak durumunda kaldı. Meclis çoğunluğu sağlayamadığı için AKP’li meclis üyesi Hasan Dilaveroğlu’nu ayartmak suretiyle meclis toplantısına gelmemesini sağlayarak tekrar satış yetkisi almış ve yine aynı kişiye 17.500.000 Türk Lirasına değerinin çok çok altında satmıştır. Ne hikmetse Hasan Dilaveroğlu’nun gelini bu süreçten sonra Yomra belediyesinde işe başlamıştır.

İbrahim Sağıroğlu’nun Avrasya Üniversitesini Yomra’ya kazandırmak için alanı Avrasya üniversitesine satmıştır.  Bugün olsa Karadeniz de olmayan tek özel üniversiteyi ilçeme kazandırmak için yine aynısını yaparım’’ demiştir. Arada ki farka dikkat çekmek isterim ki biz ilçemize eğitim ve üniversite kazandırmak için yapmışızdır.

Şimdi Rasim Arslan’a soruyorum, bir önceki yönetim tarafından süt fabrikası olarak size tahsis edilen belediye arazisi 20 sigortalı personel çalıştırma şartı var mıydı? Bu süre zarfında kaç personel çalıştırdınız? Bunun sigorta bildirgeleri nerede? Eğer mevcutsa ibraz edin mevcut değilse o zaman hukuken size tahsis edilen yerin tahsisi sonlandırılması gerekir. Hiçbir hak ve hukukunuz orada yoktur. Çünkü tahsis şartlarını yerine getirmemişsiniz, bu durumda sözleşmenin feshi gerekir. Sözleşmesi fesih edilen bir yerin hangi hak ve hukuka dayanarak Flowers düğün salonuna çevirerek ikinci bir şahsa devretme niyetinde bulundunuz, bunun karşılığında ne aldınız?”

KAMUOYUNA SAYGILARIMLA

DEMOKRAT PARTİ İLÇE BAŞKANI

TUNCAY KAYA        YORUMUNUZU PAYLAŞIN