KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Kaymakam ÖZTABAK’ın 19 Mayıs Mesajı | Yomra Haberleri Haberleri

Kaymakam ÖZTABAK’ın 19 Mayıs Mesajı

Kaymakam ÖZTABAK’ın 19 Mayıs Mesajı

Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebi ile mesaj yayınladı.

Whatsapp haber ihbar

Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebi ile mesaj yayınladı.

Öztabak yaptığı açıklamada;

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile Türk Milleti'nin yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde, tükenmeyen gücünü ve kudretini tüm dünyaya ispatlamıştır.

 Bağımsızlığımız adına en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tarih sahnesinde güçlü biçimde yerini almasının yolunu açmıştır.

Geleceğimiz, umudumuz değerli gençler;

Şüphesiz, 19 Mayıs’ın Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de ayrı bir anlam ve önem ifade etmektedir.       

Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği ve korunması istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli görev ve  amacımızdır.

     Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum." dedi.


Editör: AHMET FARUK ŞÜKÜR


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN