KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Kaymakam Öztabak’tan 23 Nisan mesajı | Yomra Haberleri Haberleri

Kaymakam Öztabak’tan 23 Nisan mesajı

Kaymakam Öztabak’tan 23 Nisan mesajı

Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Whatsapp haber ihbar

Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

İşte Öztabak'ın mesajı;

"Milletin iradesini ve ulusal egemenliği temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gururu, heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

23 Nisan 1920, ecdadımızın birlik ve beraberlikten ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vererek, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma adına Milli İradeyi hâkim kılıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirdiği ve hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tescil edildiği tarihtir. 

Devletimiz ve milletimiz için çok büyük önem arz eden 23 Nisan gününün, İstiklâl Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bayram olarak ilan edilmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine dair inancın en güçlü ifadesi ve Ulu Önder Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün en güzel örneklerindendir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olup, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın milli, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen ve koruyan, vatanını ve milletini seven, bilimin ve teknolojinin ışığında araştıran, sorgulayan erdemli birer birey olarak yetiştirilmeleri hepimizin en önemli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Birinci Meclis'te görev yapan üyeleri, vatanımız için canlarını seve seve feda eden tüm Şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum."


Editör: AHMET FARUK ŞÜKÜR


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN