KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Mendy’in sözleşmesindeki detay ortaya çıktı! Herkes serbest kalma zannetti… | ⚽ Spor Haberleri

Mendy’in sözleşmesindeki detay ortaya çıktı! Herkes serbest kalma zannetti…

Mendy’in sözleşmesindeki detay ortaya çıktı! Herkes serbest kalma zannetti…

Trabzonspor’da Mendy transfer gündemine yerleşti.

Whatsapp haber ihbar

Hasan Tüncel Sezon başında 4.4 milyon Euro’luk bedelle Trabzonspor’un kadrosuna katılan Batista Mendy gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Orta saha pozisyonuna bir de stoper mevkisi ekleyen Mendy kısa süre içinde Avrupa piyasasının da aranan ismi oldu.

CİDDİ TEKLİF OLMADIKÇA SATIŞ YOK

Oyuncuya İngiltere, Almanya ve Fransa olmak üzere birçok ligden ilgi gösterse de Trabzonspor Kulübü’nün oyuncu hakkında tavrı net. Önümüzdeki sezon ciddi bir kadro yapılanması yapan Trabzonspor Mendy’i kadronun önemli bir parçası olarak görüyor ve satışına da sıcak bakmıyor. Ciddi teklif gelmedikçe değerlendirmeye almayacak olan Trabzonspor’un oyuncudan beklentisi 10-15 milyon Euro arasında. 

SERBEST KALMA YOK, MENDY PAY ALACAK

Öte yandan oyuncunun sözleşmesinde ise serbest kalma maddesinin olduğu öne sürülüyordu. 61saat’in yaptığı araştırmalarda bu detayın daha farklı olduğu ortaya çıktı. Trabzonspor oyuncunun sözleşmesine herhangi bir serbest kalma bedeli koymadı. Mendy’in sözleşmesinde ise şu detay yer alıyor. Sözleşmedeki maddede  ‘Eğer Mendy 10 milyon Euro üzeri satılırsa Mendy bu transferden %10 pay alacaktır’ ifadeleri yer aldığı öğrenildi.         YORUMUNUZU PAYLAŞIN