KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
MHRS randevularına düzenleme geliyor | Gündem Haberleri

MHRS randevularına düzenleme geliyor

MHRS randevularına düzenleme geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS randevularını aldıkları halde gelmeyen vatandaşların önüne geçmek adına çalışmalar yapıldığını ve gelecek aydan itibaren sorunun çözüleceğini söyledi.

Whatsapp haber ihbar

Artık hastaneden randevu almak oldukça kolay.

Vatandaşlar internet üzerinden ya da telefon yoluyla rahatça randevu alabiliyor.

İnternet üzerinden MHRS’ye giriş yaparak hastane ve bölüm tercihi yapılıyor.

Bununla birlikte randevu alıp gitmeyen ve randevularını iptal etmeyen binlerce vatandaş ise sağlık sisteminde aksamalara neden oluyor.

"Gelecek aydan itibaren..."

Konuya dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda, yeni bir düzenleme yaptıklarını belirterek tarih verdi.

Koca, "Gelecek aydan itibaren özellikle randevusunu alıp gelmeme durumuna karşı birtakım çalışmalar yaptık bunu aşama aşama, sorunu çözene kadar devam edeceğimizi söylemek istiyorum."

"Vatandaşımızın da bize destek olmasını bekliyoruz"

şu ifadeleri kullandı:

"MHRS ile randevuyla ilgili, yer yer birtakım sorunlar vatandaşımızın yaşadığını biliyoruz ve özellikle yan dal branşlarında bu sorunu daha yer yer yaşıyoruz. Bununla ilgili yoğun birtakım çalışmalarımızın olduğunu biliyorsunuz. Yan dal uzmanlık dahil olmak üzere kanun değişikliği yapılarak ve en son geçen ay yapılan imtihanla yüzde 100’e yakın doluluk söz konusu oldu. Yer yer yaşadığımız bu sorunlarla birlikte vatandaşımızın da bize destek olmasını bekliyoruz."        YORUMUNUZU PAYLAŞIN