KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Oymalı Muhtar Adayı Ertaş Projelerini anlattı | Yomra Haberleri Haberleri

Oymalı Muhtar Adayı Ertaş Projelerini anlattı

Oymalı Muhtar Adayı Ertaş Projelerini anlattı

Oymalı Mahallesi Muhtar Adayı Ali Ertaş gazetemize projelerini anlattı.

Whatsapp haber ihbar

Yerel seçime sayılı günler kala adayların seçim çalışmaları hızla devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Oymalı Mahallesi Muhtar Adayı Ali Ertaş gazetemizi ziyaret ederek projelerini anlattı. Ekibimle birlikte Oymalımız için gelecek vizyonu hazırladık diyen Muhtar Adayı Ertaş, “Mahallemiz için bir çok proje hazırladık. Bu projeler mahallemizin gelecek vizyonu için hedeflerimizdir. Projelerimiz insana ve insan hayatına dokunur şekilde ihtiyaçları gözün önüne alarak yaptık. Seçim vakti artık geldi. Vatandaşlarımızdan destek bekliyorum” dedi.

Muhtar Adayı Ali Ertaş Hedef Ve Projelerini şu şekilde sıraladı;

? Düz mahalle mevkindeki içme suyu sorununun çözüme kavuşturulmasını sağlayacağız.

? Merkezimizdeki camimizin yarım kalan çevre düzenlemesinin yapım işlemlerini hızlı bir şekilde sonuca ulaştıracağız.

? Merkezimizde bulunan parkta bay ve bayan tuvaletlerinin en kısa zamanda yapılması için çabalayacağız.

? Merkezimizde daha önce yapılan futbol sahasının yıkılan ve dökülen yerlerinin tamir edilip,girişinin değiştirilip gençlerimizin hizmetine sunulmasını sağlayacağız.

? Belediye binamızda bulunan düğün salonunun tadilatının yapılıp tertemiz bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine tekrar sunulması için bütün girişimleri yapacağız.

? Merkez,Cumhuriyet,Kazantaş, Ustabaşı, Yeşilpınar, Düz ve Keleşli mahallelerimizin kanalizasyon hattının yapılıp hizmete sunulması için bütün girişimlerin en hızlı şekilde yapılması konusunda elimizden gelen her çabayı göstereceğiz.

? Belediye binamızda bir salon oluşturulup ev hanımlarımızın orada el sanat kursları görebilmeleri için Halk Eğitim Müdürlüğüne başvurup üretime katkı verecek kursların açılmasının sağlanması için bütün girişimleri yapacağız.

? Merkezimizde bir fırın ve berber işletmesinin açılabilmesi için bütün girişimleri sonuna kadar zorlayıp merkezimize bir fırın kazandıracağız.

? Düz mahalle, Tandırlı, Yeşilpınar, Çamlı, Yurt bağlantı yollarının beton veya asfalt dökülüp mahallemizin daha merkezi bir yer haline gelmesi için bütün şartları sonuna kadar deneyeceğiz.

? Mahallemizin bütün ara yollarının betonlanması (nüfus yoğunluğuna göre) yapılmasına özen göstereceğiz.

? Yeşilpınar camimizin eksik bırakılan çevre tel örgüsü, tuvalet, merdivenlerinin yapılması için gerekli desteği sağlayıp bir an önce yapılmasını sağlayacağız.

? Düz mahallemizde alt yapısı Büyükşehir Belediyesince yapılan mezarlığımızın eksik kalan çevre duvarlarının tel örgü sargısının yaptırılıp halkımızın hizmetine sunulması için tüm imkanları zorlayacağız.

? Mahallemizin yayla yolu üzerinden olması sebebiyle yaz aylarında yoğun bir trafik akışına sahip olmasından dolayı mahallemizde üretim yapan insanlarımızın bu yol üzerinde ürettikleri ürünleri pazarlayabileceği tezgahların kurulmasını sağlamak için bütün imkanları zorlayacağız.

? Mahallemizin daha çok gelişmesi ve tanınması için konaklama ve restoran türünde yatırım yapabilecek vatandaşlarımızı teşvik edip böyle yatırımların gelmesi için elimizden geleni yapacağız.

? Hep birlikte mahallemizi eski neşeli ve kalabalık bir mahalle haline getirebilmek için ekip olarak elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

? Her ay bir kahvemizde vatandaşlarımız ve ekibimizle toplanıp o ayın yapılanlarını, bir sonraki ayda yapılabilecekleri istişare edeceğiz.

? Vatandaşlarımıza sürekli istişare edip yapılacak her çalışmadan haberdar olmalarını sağlayacağız.

? Otobüs saatleri ve ulaşım sorunlarına çözüm bulmak, özellikle durak olmayan yerlerde vatandaşların otobüslere kolaylıkla binip inebilmesini sağlamak önemlidir.Bu çözümleme, köylerdeki ulaşımı kolaylaştırır ve yaşam kalitesini arttırır.Bu konuda çalışmalar yapacağız.

? Köyümüzdeki eğitim kalitesini yükseltmek amacıyla aynı sınıftaki öğrencilerin birlikte ders görmesini sağlayacak önlemler alacağız(Örneğin birinci ve ikinci sınıfların, üçüncü ve dördüncü sınıfların birlikte eğitim alması gibi).

? Muhtarlık odalarının faaliyete geçirilerek, her vatandaşın sorunları ve ihtiyaçları için belirlenen günlerde ulaşabileceği bir hizmet sunacağız.Bu sayede devletin sağladığı yardımlar ve desteklemelerden herkesin haberdar olması ve faydalanması sağlayacağız.

? Gençlerimizin mesleklerine uygun iş imkanları takip edilip uygun iş olması halinde yönlendirilmeleri yapılıp her türlü destek verilecektir. Sazlık mezrelerinin elektrik hattının yapılması için gerekli başvurular yapılacak inşallah hep birlikte bütün eksikleri giderecez        YORUMUNUZU PAYLAŞIN