KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
“Sibergöz-36“ Operasyonunda 109 şüpheli yakalandı | Gündem Haberleri

“Sibergöz-36“ Operasyonunda 109 şüpheli yakalandı

“Sibergöz-36“ Operasyonunda 109 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 23 ilde gerçekleştirilen “Sibergöz-36“ operasyonlarında 109 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Whatsapp haber ihbar

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 23 ilde gerçekleştirilen "Sibergöz-36" operasyonlarında 109 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Operasyon, yasa dışı bahis, nitelikli dolandırıcılık ve kara para aklama gibi suçlara yönelikti.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, siber suçlarla mücadelenin kararlılıkla süreceğini vurgulayarak, operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik etti. "Siber suçlulara göz açtırmayacağız" diyen Yerlikaya, operasyonun detaylarına da değindi.

Operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı'nın koordinasyonunda Afyonkarahisar, Nevşehir, Malatya ve İzmir merkezli olarak İstanbul, Mersin, Antalya ve diğer illerde gerçekleşti. Suçlamalar arasında "kumar oynanması için yer ve imkan sağlama", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma" ve "nitelikli dolandırıcılık" gibi suçlar bulunuyor.

Toplamda 109 şüpheli gözaltına alınırken, operasyonlar sırasında 116 banka ve elektronik para hesabı, çok sayıda dijital materyal, döviz, Türk lirası ve değerli eşyalar ele geçirildi. Ayrıca 10 otomobil, 2 villa, 5 arsa da dahil olmak üzere toplamda 52 milyon liralık mal varlığına el konuldu.

detail-photo-fancybox-1detail-photo-fancybox-2detail-photo-fancybox-3        YORUMUNUZU PAYLAŞIN