KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Trabzon 69 otel ve 1310 günübirlik adres denetlendi! Valilik açıkladı | Gündem Haberleri

Trabzon 69 otel ve 1310 günübirlik adres denetlendi! Valilik açıkladı

Trabzon 69 otel ve 1310 günübirlik adres denetlendi! Valilik açıkladı

Trabzon Valiliği, turistik amaçlı hizmet veren konaklama tesislerinin denetimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Whatsapp haber ihbar

Trabzon genelinde gerçekleştirilen bu denetimlerle, turizm işletme belgelerinin bulunup bulunmadığı ve diğer mevzuat hükümlerine uygunluk düzenli olarak kontrol edildiği açıklandı.

10-11 Haziran 2024 tarihlerinde, jandarma ve emniyet bölgelerinde faaliyet gösteren otel ve günübirlik konaklama tesislerine (apart, stüdyo daire, rezidans, bekarevi vb.) yönelik kapsamlı bir denetim gerçekleştirildi. Bu denetimlerde, 51 ekip ve 106 personelin yanı sıra Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan 6 personel, İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nden 13 personel, Ortahisar Zabıta Müdürlüğü’nden 4 ekip ve Ticaret İl Müdürlüğü’nden 1 personel görev aldığı bildirildi.

Toplamda 69 otel ve 290 işletmeye ait 1310 günübirlik adres denetlendi. Bu denetimler sırasında, İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı, Turizm Amaçlı Konut İşletme Belgesi ve konaklayan kişilerin kimlik bildiriminin kolluk kuvvetlerine yapılmaması gibi eksiklikler tespit edilen işletmelere idari yaptırım uygulamak üzere gerekli tutanaklar düzenlendi.

Trabzon Valiliği, turizm sezonu boyunca konaklama ve günübirlik tesislere yönelik denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini belirtti.

Mevzuatın öngördüğü yeterlilikleri yerine getirmeyen tesislere mali ve idari yaptırımların uygulanacağı, yasa dışılığa izin verilmeyeceği ifade edildi. Tesislerin eksikliklerini bir an önce tamamlayarak turistlere güvenli ve kaliteli hizmet sunmalarının önemine vurgu yapıldı.

 

         YORUMUNUZU PAYLAŞIN