KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Trabzon Büyükşehir Forum AVM ile ilgili yasal işlem başlattı! | Gündem Haberleri

Trabzon Büyükşehir Forum AVM ile ilgili yasal işlem başlattı!

Trabzon Büyükşehir Forum AVM ile ilgili yasal işlem başlattı!

Trabzon Forum Alışveriş Merkezi’nin yeni inşaat alanının, ilgili izinleri almadan yasaya aykırı bir şekilde bir firmaya kullandırmasından ötürü, Trabzon Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri olay yerinde inceleme yaparak aykırılık giderilmesi konusunda yasal işlem başlattı

Whatsapp haber ihbar

 Trabzon'un en büyük Alışveriş merkezi olan Forum AVM'de yeni inşaat alanının ilgili izinler alınmadan bir firmaya kullandırılması Trabzon'da tepkilere neden olmuş, meclis üyeleri ve siyasiler Forum AVM'nin kanun dinlemeden kendi bildiğini okuduğu yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklamalarda, Trabzon Büyükşehir Belediyesi göreve davet etmişti. 

Gelen tepki, bilgi ve görseller üzerine Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Forum AVM'de yapılan inceleme sonucunda İnşaat ve Projede bir aykırılık tespit edilmediği ancak AVM içindeki bir markanın, henüz ilgili prosedür, izin ve işlemler tamamlanmadan yeni inşaat alanını kendi kullanım alanı içersine almasından ötürü yasal işlem başlatıldığı kaydedildi. 

 idare tarafından Forum AVM yönetimine 15 Günlük süre tanınacağı, aykırılığın giderilmemesi halinde kullanılan alanın kullanıma kapatılması ve idari para cezası uygulanacağı ifade edildi. 

AVM yönetiminin yapılan uyarı sonrası yasaya aykırı olarak izinsiz kullandirdiği alanı boşaltacağını taahhüt  ettiği öğrenildi.  

(Kaynak 61saat.com)        YORUMUNUZU PAYLAŞIN