KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Trabzon Çakırgöl’de 4 mevsim turizm için master plan çalışmaları başladı | Gündem Haberleri

Trabzon Çakırgöl’de 4 mevsim turizm için master plan çalışmaları başladı

Trabzon Çakırgöl’de 4 mevsim turizm için master plan çalışmaları başladı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon’un Çakırgöl bölgesinde dört mevsim turizm yapılabilmesi amacıyla master plan ve fizibilite raporu hazırlama çalışmalarına başladı.

Whatsapp haber ihbar

Doğu Karadeniz Projesi Bölgesel Kalkınma İdaresi (DOKA) desteğiyle yürütülen çalışmalara, uzun yıllardır bölge için kış turizmi merkezi kurulması amacıyla çaba gösteren eski Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak da dahil oldu.

TTSO tarafından düzenlenen toplantıda; TTSO Başkanı Erkut Çelebi, TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Samet Canbakkal, DOKA Uzmanı Murat Karaca ve Input firması yetkilisi Johannes Triebnik, Çakırgöl'ün turizm potansiyelini değerlendirdi. Başkan Çelebi, Çakırgöl'ün kışın kayak ve kış sporları, yazın ise doğa yürüyüşleri ve dağ bisikleti gibi aktivitelerle turizme katkı sağlayacak bir merkez haline getirilmesi hedeflendiğini belirtti.

Çakırgöl için gerçekleştirilen 12 yıllık ölçüm ve planlama çalışmaları sonrası, şimdi DOKA ile yürütülen çalışmayla bölgenin turizm altyapısının geliştirilmesi amaçlanıyor. Hazırlanacak master plan ve fizibilite raporlarının ardından, yerli ve yabancı yatırımcılara ulaşılarak Çakırgöl'ün turizm kapasitesinin artırılması hedefleniyor. TTSO Başkanı Çelebi, Çakırgöl'ün Trabzon ve bölge turizmine büyük değer katacağına olan inancını dile getirdi. Çalışmalar kapsamında yapılan saha incelemeleriyle de bölgenin turizm potansiyeli detaylı bir şekilde inceleniyor.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN