KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Trabzon Valiliği’nden darp edilen şoför ve öğrencilerle ilgili flaş açıklama! | Gündem Haberleri

Trabzon Valiliği’nden darp edilen şoför ve öğrencilerle ilgili flaş açıklama!

Trabzon Valiliği’nden darp edilen şoför ve öğrencilerle ilgili flaş açıklama!

Trabzon’da KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Sürmene ilçesi dolmuşçuları tarafından darp edildiklerini iddia etti. Konu ile ilgili Trabzon Valiliği’nden açıklama geldi.

Whatsapp haber ihbar

Sürmene’de bulunan KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Sürmene’deki dolmuşların çok dolu olmasından kaynaklı kendi imkanlarıyla okul servisi kiraladıklarını ancak dolmuşçuların servisin önü kesip şoförü darp ettiğini ve kendilerini alıkoyduklarını iddia etti.

DARP EDİLDİK

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü öğrencisi, "Ben Trabzon'da Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği okuyorum. Sürmene dolmuşları çok dolu olduğu için kendimize okul servisi kiraladık. Bugün okul çıkışında Sürmene dolmuşçuları servisin önünü kesip önce şoförümüzü alıp bir odaya çektiler. Biz de 'Salın bizi, gidelim' dediğimizde bizi de arabadan indirip bütün değerlerimize küfür edip darp ettiler. Elimizde darp raporları ve olaya ait görüntüler de mevcut. Üstelik bu şiddeti gören öğrenciler 2004 ve 2005 doğumlular. Sesimizi duyurmak istiyoruz’’ ifadelerini kullandı.
 
Gözaltına alındılar

 Trabzon Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, "İlimiz Sürmene ilçesindeki KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü öğrencilerinin dolmuşlarda yer bulamadıkları için servis kiraladıkları gerekçesiyle, kiraladıkları özel servisin önü dolmuş şoförleri tarafından kesilerek servis şoförü ve içindeki öğrencilere tehdit ve hakaret edilip darp edildikleri yönünde sosyal medyada yer alan haberlerle ilgili olarak; Servis şoförü ve darp edilen öğrencilerin şikayetleri üzerine şüpheliler Ö.D., K.D., H.S., ve S.Y. hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatıyla başlatılan tahkikat neticesinde şüpheliler Ö.D. ve K.D. gözaltına alınmıştır. Mezkur olayla ilgili Valiliğimizce de çok yönlü inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN