KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Trabzonspor’da Başkan’ın Bahsettiği Yıldız Transfer Geliyor: Fırtına’nın Rakibi... | ⚽ Spor Haberleri

Trabzonspor’da Başkan’ın Bahsettiği Yıldız Transfer Geliyor: Fırtına’nın Rakibi...

Trabzonspor’da Başkan’ın Bahsettiği Yıldız Transfer Geliyor: Fırtına’nın Rakibi...

Di Maria transferinde Trabzonspor’a iki güzel haber geldi. Önce Beşiktaş, Arjantinli oyuncuyla ilgilenmediklerini açıkladı, ardından ülkesine dönmesinin yolu da kapandı İşte detaylar...

Whatsapp haber ihbar

Beşiktaş'ın Açıklaması ve Trabzonspor'un Yalnız Kalması

Beşiktaş'ın futboldan sorumlu yöneticisi Feyyaz Uçar'ın, "Di Maria, Samet Aybaba'nın hazırladığı listede yok. Gelecek hocanın listesinde olur mu bilmiyorum" sözleri, Trabzonspor'u heveslendirdi. Çünkü menajerler tarafından Beşiktaş'a da önerilen Di Maria için yarışta (en azından Türkiye ayağında) yalnız kalmış gibi görünüyorlar.

Arjantin'deki Kriz ve Güvenlik Bakanı'nın Tepkisi

Di Maria'nın ülkesine dönmek istemesi ancak ülkedeki uyuşturucu baronlarının karşı çıkması, Arjantin'de büyük bir krize yol açtı. Arjantin Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich, Di Maria'nın ülkesinde yeniden futbol oynama kararından vazgeçmesi üzerine ateş püskürdü.

Güvenlik Bakanı Bullrich'in açıklamaları:

"Di María'nın babasıyla iki veya üç kez konuştum. Çok korkmuşlardı. Onları anlıyorum. En tanınmış kişileri seçiyorlar. Çok fazla korku yaratıyorlar. Ben buna narkoterörizm diyorum."
"Normalleşmeyi umuyorum. Dört ayda cinayetleri yüzde 50 azalttık. Rosario'da işler normale dönüyor. Umarım Di María geri döner."
Di Maria'nın Ailesine Tehdit

Mart ayının sonunda Di Maria'nın ailesi, yaşadıkları mahallenin kapısında tehdit edildi. Hareket halindeki bir araçtan havaya çok sayıda el ateş edildi ve kapıya şu not bırakıldı:

"Oğlunuz Ángel'e bir daha Rosario'ya dönmemesini söyleyin, aksi takdirde bir aile üyesini öldürerek onu mahvederiz."
"(Maximiliano) Pullaro bile seni kurtaramayacak. Kağıt parçalarını atmıyoruz. Kurşun atıyoruz ve ölü insanları atıyoruz."

Rosario Central'a Dönüş Teklifi Reddedildi

Angel Di Maria, doğup büyüdüğü şehrin takımı olan Rosario Central'dan transfer teklifi aldı. Ancak ölüm tehditlerinden sonra teklifi reddetmek zorunda kaldı.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN