KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
TÜGVA YOMRA PARLIYOR | Yomra Haberleri Haberleri

TÜGVA YOMRA PARLIYOR

TÜGVA YOMRA PARLIYOR

İlçe temsilciliğini şair yazar Ali Kılıç’ın yürüttüğü TÜGVA YOMRA, verimli geçen yaz okulundan sonra, kış aylarına da hızlı bir giriş yaptı.

Whatsapp haber ihbar

Yomra 'ya ilk kez TÜGVA ilçe temsilciliği binası kazandırarak kurumsal kimliğini oldukça hissettiren TÜGVA YOMRA, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, hem ahlâki hem de akademik alanda gelişimlerine katkı sunmak, topluma faydalı, yetenekli, başarılı gençler yetiştirmek amacıyla açılan Vakıf Okulu kurslarına ilgi, her geçen gün artıyor.


   Tamamen ücretsiz olarak ortaokullu gençlerin hizmetine sunulan Vakıf okulu'nda, Elifba, Kur'an, Değerler Eğitimi, Fen ve matematik alanlarında açılan kurslarda, sadece iki ayda yaklaşık 90 öğrenci sayısına ulaşılması takdirle karşılandı. Zaman zaman yapılan ücretsiz geziler ve sportif faaliyetlerle birlikte, kadın aile koordinatörlüğünün hem gençlerle hem de aileleleriyle birebir iletişim halinde olarak, eksikleri tamamlama noktasında gösterilen gayret, önemli bir başarıyı da beraberinde getirdi. 


     Önümüzdeki süreçte benzer kurs ve uygulamaları lise gençliği için de düşünerek gerekli planlamayı yapan TÜGVA Yomra ilçe Temsilciliği, TÜGVA tarafından Ülke genelinde ortaokul düzeyinde hayata geçirilen Kitap kurdu projesindeki başvuru sayısıyla da ön plana çıkmaya devam ediyor.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN