KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Turnuva’nın şampiyonu Özdilspor | Yomra Haberleri Haberleri

Turnuva’nın şampiyonu Özdilspor

Turnuva’nın şampiyonu Özdilspor

Yomra Kaymakamlığı Dostluk ve Kardeşlik Turnuvası bugün oynana final maçıyla sona erdi. Turnuvanın şampiyonu Özdilspor oldu.

Whatsapp haber ihbar

Yomra Kaymakamlığı Dostluk ve Kardeşlik Turnuvası bugün oynana final maçıyla sona erdi. Turnuvanın şampiyonu Özdilspor oldu. 

Yomra halkının büyük ilgi gösterdiği final maçında yaklaşık 1500 kişi takımlarını destekledi. 

Brandland FK ile karşı karşıya final oynayan Özdilspor maçın ilk yarısında 1-0 öne geçti. Çok çekişmeli geçen karşılaşmada Brandland FK ikinci yarıda beraberliği sağladı:1-1. Bu skorla maç sona erdi. Turnuvanın şampiyonunu penaltılar belirledi. Penaltılarda Özdilspor Brandland’ı 3-2 yenerek kupanın sahibi oldu. 

Turnuvanın 3 takımı ise Kaymakamlık ile karşı karşıya gelen Bordo Mavi 3.lük kupasını aldı. 

Kupa töreninde konuşan Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak, “Kıymetli misafirler değerli sporcularımız hepinizi saygıyla selamlıyorum.  Yomra Kaymakamlığı olarak düzenlediğimiz Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası’nın final sonrası kupa törenine hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada sadece bir futbol turnuvasının sonuna değil, aynı zamanda dostluğun ve kardeşliğin güzel bir örneğine tanıklık ediyoruz. Bu turnuvanın amacı, sporun birleştirici gücünü kullanarak Yomramızda dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmekti. Sizlerin katılımı ve desteği ile bu amacı büyük ölçüde gerçekleştirdiğimizi görmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Spor, sadece fiziksel bir aktivite olmanın ötesinde, insanları bir araya getiren, birlik ve beraberliği pekiştiren önemli bir unsurdur. Bu turnuva boyunca, centilmenlik ve fair play ruhu içinde mücadele eden tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. Kazananın dostluk ve kardeşlik olduğu bir turnuva izledik. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara, tertip komitemize, hakemlerimize ve elbette turnuvaya katılan tüm takımlara yürekten teşekkür ederim. Ayrıca, maçları izleyerek destek veren tüm seyircilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada ödülleri takdim ederken, kazanan takımın yanında diğer tüm katılımcıların da gönlümüzde birer kazanan olduğunu belirtmek isterim. Hepiniz gösterdiğiniz azim, mücadele ve sportmenlikle bu turnuvayı anlamlı kıldınız. Gelecek yıllarda da dostluk ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirecek nice turnuvalarda buluşmak dileğiyle, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Öztabak, konuşmanın ardından Şampiyonluk kupasını Özdilspor takımına takdim etti. 

         YORUMUNUZU PAYLAŞIN