KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Usta oyuncu hayatını kaybetti | Gündem Haberleri

Usta oyuncu hayatını kaybetti

Usta oyuncu hayatını kaybetti

Türk Tiyatrosu ve Sinemasının usta ismi Ayten Gökçer hayatını kaybetti.

Whatsapp haber ihbar

Türk tiyatrosu ve sinemasının duayen isimlerinden Ayten Gökçer, 84 yaşında yaşamını yitirdi. Uzun yıllar boyunca sahne ve perdeye damga vuran Gökçer, 1940 yılında İstanbul'da dünyaya gelmişti.

Sanat camiasının acı kaybı üzerine ilk taziye mesajını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu verdi. İmamoğlu mesajında, "Ayten Gökçer gibi değerli bir sanat insanını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sanat dünyasına başsağlığı diliyorum," ifadelerini kullandı.

Ayten Gökçer, sanat hayatına 1953 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Bale Bölümü'nde başlamış, ardından Devlet Tiyatroları'nda görev almıştı. 1965 yılında sinema sektörüne adım atan Gökçer, "Taçsız Kral" ile tanındı ve sonrasında tiyatroda "Yedi Kocalı Hürmüz" müzikalinde unutulmaz bir performans sergiledi.

1988 yılında Devlet Sanatçısı unvanına layık görülen Gökçer, birçok ödülün de sahibiydi. Televizyon dünyasında da "Yılan Hikayesi" gibi dizilerde rol alarak izleyiciyle buluştu.

Gökçer'in cenaze töreni ve anma programıyla ilgili detaylar ilerleyen günlerde ailesi ve yakınları tarafından paylaşılacak. Ayten Gökçer'in sanat dünyasına katkıları, sayısız eseri ve öğrencileriyle yaşamaya devam edecek.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN