KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Vali Yıldırım Yomra’da | Yomra Haberleri Haberleri

Vali Yıldırım Yomra’da

Vali Yıldırım Yomra’da

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım yılbaşı gecesi Yomra’da görevi başında bulunan 112 ve kolluk kuvvetlerini ziyaret etti.

Whatsapp haber ihbar

Vali Yıldırım ilk olarak Yomra’da bulunan 112 Acil Çağrı Merkezi'nde çağrı karşılayıcılarla tek tek sohbet ederek yeni yıllarını kutladı. Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde görevli doktor Oğuzhan Yılmaz ile telefonla görüşen Yıldırım, "Bütün gayretleriniz, çabalarınız ve fedakarlıklarınız için teşekkür ediyorum. Sizin, ailenizin ve tüm doktorların yeni yılını kutluyorum." dedi.

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu akşam ve her akşam kamu kurum görevlilerinin ve basın mensuplarının bütün gayret ve fedakarlıkla görevlerinin başında olduğunu söyledi. Vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyaran Yıldırım, şunları kaydetti: "Yılın her günü özellikle trafik kurallarına uyalım, alkollü bir şekilde hiç kimse direksiyon başına geçmesin. Yoksa kazalar oluyor. En son 10 vatandaşımızı kaybettik, Kuzey Marmara Otoyolu'nda. Bunların tamamı ya yorgunluktan ya da dikkatsizlikten oluyor. Çevresel etkiler olabilir belki ama buna karşı da dikkatli olmamız lazım kendimiz için. Avrupa'nın en fazla kaza olan ülkesiyiz? Bunu değerlendirmeliyiz. Bu sene kazalar daha az olsun, inşallah hiç olmasın tabii ama belki daha da az olsun diye temenni edelim. 2024'te barışın ve kardeşliğin daha çok öne çıktığı, savaşların olmadığı, insanların birbirleriyle kardeşçe yaşadığı bir dünya, bir zaman ve bir yıl temenni ediyorum."

Yıldırım ile görüşen çağrı karşılayıcı Şenay Küçük de hemen hemen her yıl nöbet başında yeni yıla girdiğini dile getirdi. Küçük, yeni yılda sağlık, başarı ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunarak, "Umarım bir daha deprem olayını yaşamayız. Çünkü biz burada o günü hatırlamak istemiyorum ama Kahramanmaraş çağrıları bize bağlandığı için biz karşıladık. Çok kötü bir hafta geçirdik. İnşallah öyle bir şeyle bir daha karşılaşmayız." dedi.

Daha sonra Vali Aziz Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanı SG Binbaşı Aytaç Bayırlı, Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak, Yomra İlçe Jandarma Komutanı Hasan Zeki Uzunöz ve  Yomra İlçe Emniyet Müdürü Tolga Ergüden  ile birlikte Yomra Uygulama Merkezi'ni ziyaret ederek görevi başındaki personelin yeni yılını kutladı. 

Görevlilerin uygulama sırasında çevirdiği araçların sürücüleriyle sohbet eden Vali Yıldırım, sürücülerin yeni yılını tebrik edip kazasız sürüşler temennisinde bulundu.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN