KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Vekil ve İl Başkanının Memleketindeki okul bitti... Yomra’da ise işler fasa fiso… | Yomra Haberleri Haberleri

Vekil ve İl Başkanının Memleketindeki okul bitti... Yomra’da ise işler fasa fiso…

Vekil ve İl Başkanının Memleketindeki okul bitti...  Yomra’da ise işler fasa fiso…

Yomra’daki eğitim sıkıntılı ve her geçen gün büyüyerek devam ediyor.

Whatsapp haber ihbar

Yomra’daki eğitim sıkıntılı ve her geçen gün büyüyerek devam ediyor.  Okul inşaatın yavaş ilerlemesinin sebebini merak eden vatandaşlar sorunun muhatabı Milli Eğitime seslendiler.  İlçe bazında verilen büyük çabalara rağmen Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve iktidar partisine mensup siyasilerin, verilen çabaları karşılıksız bırakması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

AKÇAABAT BİTTİ YOMRA NE ALEMDE?

İlçe merkezindeki ilköğretim düzeyindeki sınıf mevcutlarının 45 kişiye dayanması, artan nüfus nedeniyle sorun ve sıkıntıların devam etmesi vatandaş tarafından ‘Yomra düşmanlığı’ olarak nitelendiriyor. Yomra’da 19 Temmuz 2022’de ihalesi yapılan, 720 gün teslim süresi ve bugün inşaatı toprak seviyesine yeni gelen, Kaşüstü Ortaokulu’nun inşaatının yavaş ilerlemesi  ve bunun yanında 5 Eylül 2022’de ihalesi yapılan ve 800 gün teslim süresi olan  Akçaabat’taki yapımı bitirilen okul ilçede gündem oldu.

UYGUN MÜDÜR, AKÇABAT OLUNCA ÖN SIRADA YOMRA OLUNCA...

 Akçaabat’taki okulun bitirilip yeni eğitim sezonuna yetiştirilecek olması ve Yomra’daki okulun halen toprak seviyesinde çok yavaş ilerlemesini eleştiren vatandaşlar, “Seçim sürecinde Yomra’dan çıkmayan siyasiler seçimden sonra Yomra’ya uğramaz oldular. Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun ise her gün o okulu görmesine rağmen kör ve sağır haller takılması da cabası. Her yerden fotoğraf veren Uygun müdür, bu okul inşaatından neden bir fotoğraf vermiyor? Acaba okul hizmete açıldı diye mi biliyor? Uygun Müdür Akçaabat’taki eğitim yatırımlarında en ön sırada yer alırken, Yomra söz konusu olunca neden her şeyden bi haber oluyor? Kendisi Kaşüstü’nde ikamet ediyor. İnşaat halindeki okulun kapısından hergün geçiyor, yol güzergahında bir lise, bir ilkokul ve anaokulunun yanından geçiyor. O yanından geçtiği ilkokul ikili eğitim sistemine devam ederken, okula yapılan deprem raporunun kayıp olması nedeniyle akibeti de belli değil.  Okulların başlamasıyla birlikte mevcut bulunan sıkıntıların artarak devam etmesinin sebebi Yomra’daki sorunları görmezden gelen Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun’un da büyük rolü var”  diyerek sitemlerini dile getirdiler.

VEKİLİN VE İL BAŞKANININ MEMLEKETİNDEKİ OKUL BİTTİ

Seçim sürecinde Yomra’yı karargah haline getiren ve seçimden sonra Yomra’nın ismini bile anmayan İktidar Partisi Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu, Yılmaz Büyükaydın, Mustafa Şen ve AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’yu da eleştiren vatandaşlar, “Eski Bakanımız Trabzon Milletvekilimiz Sayın Adil Karaismailoğlu, Yomra’daki her konuşmasında “Bu işler bizim için fasa fiso, boş beleş işler. Oy verin hizmet alın, vermezseniz hizmet alamazsınız” diye söylemlerde bulunuyordu. Aynı söylemleri sürekli tekrarladılar. Şimdi biz soruyoruz, “Her fırsatta Yomra düşmanlığı yapan, Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun büyük payı olduğu  kaybedilen seçimin hesabını biz Yomralıları mı cezalandırarak mı soracaksınız? Bunun hesabını seçimin kaybedilmesine sebep olan kendinize sormalısınız. Madem okul yapılması öyle boş beleş işlerdi sizin için, neden yapmadınız bu zamana kadar? Yomra’yı eğitimle cezalandırdınız. Sayın Milletvekilimiz Mustafa Şen’in ve İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun memleketi olan Akçaabat’taki okul bitirilirken Yomra’daki okulun halen yavaş ilerlemesi daha nasıl açıklanabilir? Böyle olmadığına inanıyorsanız çıkın bu okulun neden yavaş ilerlediğini kamuoyuna açıklayın” diye sert şekilde eleştiriler.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN